هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 22 شهريور 1398
ساعت 16:01
به روز شده در :
يكشنبه 5 خرداد 1398 ساعت 12:24 2019-5-26 12:24:35
شناسه خبر : 319089
رئیس مجلس گفت: معنا ندارد که وزرا در جلسات کمیسیون‌های مجلس شرکت نکنند، باید مجلس به اتفاق دولت تصمیمات پخته‌ای برای تعیین تکلیف یارانه‌های مذکور بگیرد.
رئیس مجلس گفت: معنا ندارد که وزرا در جلسات کمیسیون‌های مجلس شرکت نکنند، باید مجلس به اتفاق دولت تصمیمات پخته‌ای برای تعیین تکلیف یارانه‌های مذکور بگیرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهینشهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) پارلمان طی اخطاری، اظهار داشت: عصر روز گذشته کمیسیون برنامه و بودجه جلسه‌ای برای تعیین تکلیف نحوه تخصیص ۱۴ میلیارد دلار برای تأمین کالاهای اساسی برگزار کرد اما وزیر اقتصاد و وزیر تعاون و کار و رفاه اجتماعی برای تعیین تکلیف اقلام اساسی مردم و بررسی وضعیت معیشتی آنان حضور نیافتند.
 
در ادامه جلسه غلامرضا تاج گردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، گفت: یکی از بحث‌های بسیار مهم، تصمیمگیری درباره تخصیص ۱۴ میلیارد دلار برای تأمین کالاهای اساسی است تا هرچه زودتر سر سفره مردم برسد.
 
وی ادامه داد: کمیسیون برنامه و بودجه تاکنون چندین جلسه برای این موضوع برگزار کرده است اما وزرا حضور نیافتند. این در حالی است که طرح ما آماده است و این رفتار وزرا صحیح نیست.
 
در ادامه جلسه، علی لاریجانی در پاسخ به این تذکر گفت: زمانی که کمیسیون‌های مجلس برای موضوعی تشکیل جلسه می‌دهند، وزرای دعوت شده موظف به حضور در جلسات هستند.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: در شرایط فعلی، ساماندهی یارانه کالاهای اساسی که در بودجه در نظر گرفته شده است، بسیار حائز اهمیت است و باید به نتیجه برسد.
 
وی ادامه داد: همچنین یارانه سوخت باید مورد بررسی قرار گیرد و باید به نحوی تخصیص یابد که هم به اقشار کم درآمد جامعه فشار وارد نشود و هم جلوی قاچاق گرفته شود.
 
وی با تاکید بر اینکه همچنین باید مسکن زوج‌های جوان ساماندهی شود، تصریح کرد: معنا ندارد که وزرا در جلسات کمیسیون‌های مجلس شرکت نکنند و باید مجلس به اتفاق دولت تصمیمات پخته‌ای برای تعیین تکلیف یارانه‌های مذکور بگیرد.