هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 6 اسفند 1398
ساعت 01:33
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 4 خرداد 1398 ساعت 14:16
شنبه 4 خرداد 1398 14:08 ساعت
2019-5-25 14:16:21
شناسه خبر : 319020
یک قاضی فدرال آمریکا، بخشی از بودجه‌ای که ترامپ برای ساخت دیوار مکزیک در نظر گرفته بود بلوکه کرد.
یک قاضی فدرال آمریکا، بخشی از بودجه‌ای که ترامپ برای ساخت دیوار مکزیک در نظر گرفته بود بلوکه کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، یک میلیارد دلار از بودجه دیوار مرزی بین آمریکا و مکزیک توسط یکی از قاضی‌های فدرال آمریکا توقیف شد.
 
به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، علت دستور توقیف این بخش از بودجه وزارت دفاع آمریکا این است که به‌طور ویژه توسط کنگره تخصیص نیافته بود. کالیفرنیا و ۱۹ ایالت دیگر نسبت به این هزینه‌ها شکایت داشتند.
 
این توقیف همچنان شامل ۵.۱ میلیارد دلار از این بودجه نمی‌شود که ترامپ تحت عنوان وضعیت فوق‌العاده ملی برای مبارزه با جرم‌و‌جنایت و مواد مخدر به این پروژه اختصاص داده است.
 
«هایوود گیلیام» قاضی دادگاه شمال کالیفرنیا که این رأی را صادر کرده است گفت: «موقعیتی که طی آن کنگره درخواست مقامی اجرایی را برای مقدار معینی از بودجه رد کند و با این حال آن مقام اجرایی راه دیگری برای خرج آن بودجه بدون اجازه کنگره پیدا کند» با قوانینی که از زمان برپایی این جمهوری پایه‌ریزی شده است در تناقض است.
 
ترامپ می‌گوید این دیوار برای حل بحران‌های مرزی به‌خصوص مهاجرت‌های غیرقانونی ضروری است.
 
در ماه فوریه سال جاری میلادی (اسفند ۱۳۹۷)، منازعه سیاسی بر سر تأمین بودجه دیوار مکزیک به طولانی‌ترین تعطیلی دولت آمریکا در طول تاریخ انجامید. در نهایت کنگره تنها با ساخت دیواری فنسی با بودجه ۱.۳۸ میلیارد دلار در برخی نواحی مرزی موافقت کرد.