هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 12 شهريور 1398
ساعت 13:45
به روز شده در :
شنبه 4 خرداد 1398 ساعت 14:13 2019-5-25 14:13:39
شناسه خبر : 319018
امام جمعه موقت قزوین گفت: روز قدس را باید به عنوان یک سرمایه برای انقلاب حفظ کرده و قدر آن را بدانیم.
امام جمعه موقت قزوین گفت: روز قدس را باید به عنوان یک سرمایه برای انقلاب حفظ کرده و قدر آن را بدانیم.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، حجت‌الاسلام علی قابل در جلسه برنامه‌ریزی برای مراسم راهپیمایی روز قدس و سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) که ظهر امروز در فرمانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: روز قدس بحمدالله به یکی از روزهای ماندگار و صاحب جایگاه در سطح جهان اسلام تبدیل شده و این افتخار از آن انقلاب اسلامی ایران است که ابتکار امام راحل به شمار می‌رود.
 
وی افزود: امروز وقتی اعلام می‌شود سپاه تروریست است، نخستین جمعیتی که اعلام کردند این موضوع را نمی‌پذیرند؛ جمعیت فلسطینی‌ها و حماس بود.
 
 امام جمعه موقت قزوین اضافه کرد: امروز حرف چهل سال قبل امام راحل و موضوع مورد تأکید رهبری در ۳۰ سال گذشته در مورد خیانت کشورهای عربی ثابت شده است.
 
قابل ادامه داد:  فلسطینی‌ها فهمیده‌اند که جز انقلاب اسلامی ایران هیچ جریانی طرفدار آن‌ها نیست و این ابتکار امام راحل بود و ثمرات نامگذاری روز قدس بیشتر خود را جلوه می‌دهد.
 
وی عنوان کرد: روز قدس را باید به عنوان یک سرمایه برای انقلاب  حفظ کرده و قدر آن را بدانیم.
 
امام جمعه موقت قزوین تصریح کرد: هر ساله در مسیر راهپیمایی باید تصویر مناسبی از حضور گسترده مردم در راهپیمایی داشته باشیم بنابراین تمهیدات لازم باید برای این کار اندیشیده شود تا نیروهای صدا و سیما برای فیلمبرداری مشکلی نداشته باشند.
 
قابل گفت: در این روزها تا پایان ماه مبارک رمضان چند برنامه مهم داریم که فرمانداران و بخشداران باید برای برگزاری هرچه بهتر این مراسم‌ها تمهیدات لازم را اندیشیده و جلسه شورای امنیت را برگزار کنند.
 
وی بیان کرد: سالگرد ارتحال امام با توجه به تغییراتی که در وضعیت ماه رمضان به وجود آمد و هم شک بود که مراسم ۱۴ خرداد در این روز برگزار می‌شود یا نه بنابراین بخشنامه شد  برنامه‌ها طوری تنظیم شود که این مراسم ۱۳ خرداد برگزار شود.
 
امام جمعه موقت قزوین خاطرنشان کرد: بر این اساس سالگرد ارتحال امام را در قزوین ظهر روز۱۳ خرداد در مسجد امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.
 
قابل اظهار کرد: برای مناسبت ۱۵ خرداد نیز همزمان با برنامه وداع با ماه مبارک رمضان شب ۱۵ خرداد پس از افطار مراسمی در مسجد امام خمینی(ره)برگزار می‌شود.
 
وی یادآور شد: نماز عیدفطر در سال‌های قبل در مسجد النبی برگزار می‌شد اما برای امسال هنوز دقیق اعلام نشده و فقط پیشنهاد شده که در یکی از خیابان‌های شهر این نماز پرفیض اقامه شود.