هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 10 اسفند 1398
ساعت 11:01
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 4 خرداد 1398 ساعت 13:28
شنبه 4 خرداد 1398 13:19 ساعت
2019-5-25 13:28:05
شناسه خبر : 318997
دبیرکل ناتو گفت، راهکار نظامی جدیدی برای مقابله با «تهدیدات هسته‌ای» از جانب روسیه برای کشورهای غربی در حال تدوین است تا کشورهای غربی بتوانند از خود و ثبات منطقه دفاع کنند.
دبیرکل ناتو گفت، راهکار نظامی جدیدی برای مقابله با «تهدیدات هسته‌ای» از جانب روسیه برای کشورهای غربی در حال تدوین است تا کشورهای غربی بتوانند از خود و ثبات منطقه دفاع کنند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، روزنامه «ایزوستیا»، چاپ مسکو، امروز نوشت: "ینس استولتنبرگ" دبیرکل ناتو در مصاحبه با یک روزنامه آلمانی اعلام کرد که پیمان آتلانتیک شمالی راهکار نظامی جدیدی را برای مقابله با «تهدیدات هسته‌ای» از جانب روسیه تدوین می‌کند.
 
وی گفت: «این هفته کارشناسان نظامی ما این هفته راهکار نظامی جدیدی را برای ناتو تدوین خواهند کرد. دلیل این اقدام «تهدیدات هسته‌ای» که از سوی روسیه کشورهای غربی را در معرض خطر قرار داده است. علاوه بر این، ناتو با چالش‌های جدیدی از سمت جنوب و شرق نیز مواجه است.»
 
استولتنبرگ افزود: «صحبت بر سر آن است که کشورهای عضو ناتو در آینده آمادگی کامل برای دفاع از خود و تامین ثبات در منطقه نفوذ این سازمان را داشته باشند. چنین آمادگی نیازمند دکترین نظامی جدید است.»
 
مقامات پیمان آتلانتیک شمالی پیش از این نیز بارها مسکو را به به داشتن طرح برای استفاده از سلاح هسته‌ای متهم کرده‌اند. برا ی مثال، در ماه مارس ژنرال "کرتیس اسکاپارروتی" فرمانده نیروهای متحد ناتو در اروپا اعلام کرد که یک حمله موشکی پیشگیرانه به مسکو این امکان را خواهد داد تا به سرعت علیه همسایگان ضعیفش، به پیروزی برسد. البته برای توجیه ادعای خود، هیچ دلیل منطقی نیاورد. این در حالی است که آمریکا که در راس کشورهای عضو ناتو قرار دارد، همچنان از نظریه حمله پیشگیرانه صرف نظر نکرده است. به عقیده مقامات نظامی آمریکایی، چنین حمله‌ای دشمنان این کشور را برای تصمیم درباره حمله به ایالات متحده دچار مشکل جدی خواهد کرد.  
 
این در حالی است که رهبران روسیه بارها تاکید کرده‌اند که تنها برای دفاع از کشور، دست به استفاده از سلاح هسته‌ای خواهند زد. رئیس جمهور "ولادیمیر پوتین" توضیح داده است که در دکترین هسته‌ای روسیه حمله پیشگیرانه در نظر گرفته نشده و مسکو تنها برای پاسخ‌گویی از سلاح هسته‌ای استفاده خواهد کرد.