هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 8 بهمن 1398
ساعت 09:25
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 4 خرداد 1398 ساعت 11:45
شنبه 4 خرداد 1398 10:34 ساعت
2019-5-25 11:45:00
شناسه خبر : 318960
دبیرکل جمعیت ایثارگران گفت: بهترین راهکار دولت و شخص رئیس‌جمهور برای اداره بهتر کشور این است که رویه‌ها و سیاست‌های غلط سالهای اخیر را اصلاح‌ کنند.
دبیرکل جمعیت ایثارگران گفت: بهترین راهکار دولت و شخص رئیس‌جمهور برای اداره بهتر کشور این است که رویه‌ها و سیاست‌های غلط سالهای اخیر را اصلاح‌ کنند.
 
محمدجواد عامری دبیرکل جمعیت‌ ایثارگران انقلاب اسلامی ، با اشاره به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور که خواستار اختیارات ویژه برای اداره امور کشور شده است، گفت: آقای روحانی در اوایل تصدی سمت ریاست‌جمهوری خود بارها اعلام کرده بود که با همین اختیاراتی که رئیس‌جمهور دارد امکان مرتفع کردن مشکلات کشور وجود دارد.
 
وی افزود: آقای روحانی در همان سال 92 زمانی که اولین نشست خبری رسمی به‌عنوان رئیس‌جمهور دولت یازدهم را برگزار کرد، به‌صراحت گفت که با توجه به مسئولیت‌هایی که در این نزدیک 4 دهه داشته و همچنین با توجه به آشنایی کامل با قوانین کشور، معتقد است که با همین قوانین کنونی بسیاری از مشکلات کشور قابل حل است.
 
دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی تأکید کرد: قرار نیست به‌خاطر آنکه یک نفر می‌خواهد کاری را انجام دهد، تمامی اختیارات کشور از جمله اختیارات سه قوه و همچنین رهبری را در اختیار او گذاشت، چراکه در این صورت نه‌تنها مشکلات حل نخواهد شد بلکه زمینه ایجاد دیکتاتوری در کشور فراهم می‌شود و با روح قانون اساسی کشور تناقض فاحشی دارد.
 
عامری با بیان اینکه متاسفانه بسیاری از اظهاراتی که آقای روحانی در سال 92 بیان می‌کرد با سخنان امروز او کاملاً متناقض است، خاطرنشان کرد:‌ در ابتدای دولت یازدهم بسیاری از دلسوزان به آقای روحانی توصیه کردند که راهی که دولت برای حل مشکلات کشور انتخاب کرده راهی نیست که به سرانجام مطلوب ختم شود ولی متأسفانه اصرار ایشان به حل مشکلات کشور با مذاکره با کدخدایی و بی‌توجهی به توان داخلی و ظرفیت‌ کشورهای همسایه در تجارت خارجی، موجب شد با شرایط اقتصادی کشور  به‌سمتی حرکت کنیم که امروز ایشان عامل مشکلات کشور را عدم اختیارات کافی رئیس جمهور برای اداره کشور معرفی کند.
 
این فعال سیاسی در پایان تصریح کرد: بهترین راهکار دولت و شخص رئیس‌جمهور برای اداره بهتر کشور این است که رویه‌ها و سیاست‌های غلط سالهای اخیر را اصلاح‌ کنند، اگر آقای روحانی امروز به‌فکر توجیه اشتباهات گذشته خود باشد، در این دو سال باقی‌مانده نیز قادر نخواهد بود اوضاع اقتصادی کشور را ساماندهی کند ولی اگر به توصیه‌های رهبر انقلاب و همچنین کارشناسان دلسوز اقتصادی توجه کند، قطعاً با همین اختیاراتی که در دست دارد، توان مدیریت کشور را خواهد داشت.
 
منبع:تسنیم