هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 19 شهريور 1398
ساعت 18:46
به روز شده در :
شنبه 4 خرداد 1398 ساعت 09:39 2019-5-25 09:39:13
شناسه خبر : 318945
معاون رئیس‌جمهوری ترکیه در مصاحبه‌ای اعلام کرد: در موضوع تحریم ایران، هیچ مسامحه‌ای نمی‌کنیم؛ قطع روابط با تهران ممکن نیست.
معاون رئیس‌جمهوری ترکیه در مصاحبه‌ای اعلام کرد: در موضوع تحریم ایران، هیچ مسامحه‌ای نمی‌کنیم؛ قطع روابط با تهران ممکن نیست.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، «فواد اوکتای» معاون رئیس‌جمهوری ترکیه در مصاحبه با دیلی صباح اعلام کرد: انکارا به همکاری با روسیه و ایران در خصوص توافق ادلب ادامه می‌دهد.
 
معاون رئیس‌جمهوری ترکیه در این مصاحبه ادامه داد: آنکارا در اصول خود وقتی به موضوع تحریم ایران می‌رسد، هیچ مسامحه‌ای نمی‌کند. ایران همسایه ترکیه است، نه یک کشوری در فاصله ۱۰ هزار کیلومتری. فقط به دلیل اینکه برخی کشورها می‌خواهند همسایه ما را تحریم کنند، نمی‌توانیم روابط تجاری و اقتصادی‌مان را قطع کنیم. این امر ممکن نیست.
 
«فواد اوکتای» در ادامه اضافه کرد: ترکیه همواره با طرفِ برحق بوده است. این مسأله در تاریخ هم مشخص است. موضع ما این است که منافع خودمان را داریم و باید از آنها حمایت کنیم. به همین دلیل ما نمی‌توانیم هر زمان که شما (آمریکا) بخواهید از تصمیماتتان پیروی کنیم.
 
وی در ادامه افزود: با شدت‌گرفتن تنش‌ها میان ایران و آمریکا، باید حواسمان به دیگر تحولات یا نقشه‌هایی باشد که قرار است در منطقه اجرا شود. همیشه مراقب هستیم.