هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 18 مهر 1398
ساعت 04:00
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 2 خرداد 1398 ساعت 15:29 2019-5-23 15:29:29
شناسه خبر : 318905
رئیس اداره بنادر و دریانوردی شهرستان جاسک گفت: 700تن محموله غیر نفتی از اسکله اداره بندر و دریانوردی شهرستان جاسک به بندر السویق عمان صادر شد.

محمد زارعی بعداز ظهر امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در جاسک اظهار داشت: تعداد 700 تن کالا غیرنفتی توسط یک کشتی باری از اسکله چند منظوره این شهرستان به مقصد سویق عمان صادر شد.

وی، ارزش این محموله صادراتی را 50 هزار دلار ذکر کرد و افزود: این کالاها از استان‌های قزوین، فارس، اصفهان و یزد بودند که به همت شرکت کشتیرانی کیهان بحر جنوب به کشور مذکور صادر شد.

رئیس اداره بنادر و دریانوردی شهرستان جاسک اضافه کرد: سیلیکات سدیم، کاشی و سرامیک، گچ ساختمانی، مصنوعات پلاستیکی و ورق گالوانیزه عمده کالاهای صادراتی است که از طریق این خط دریایی به کشور عمان صادر می‌شود.

زارعی با بیان اینکه بندر جاسک بعد از بندر شهید رجایی تنها بندری که در سطح استان ارسال این نوع محموله‌ها را به سویق عمان ارسال می‌کند، خاطرنشان کرد: این خط از نیمه دوم سال گذشته راه‌اندازی شد و در سال جاری نخستین محموله صادر شده به این کشور است.

گفتنی است، 25 فروند لنج تجاری در شهرستان جاسک در قالب شرکت تعاونی لنجداران جاسک مشغول فعالیت هستند و با توجه به نزدیکی این بندرساحلی به کشور عمان، امور صادرات به ویژه در بعد محموله غیر نفتی از اهمیت بالایی برخوردار است.