هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 22 شهريور 1398
ساعت 16:43
به روز شده در :
پنجشنبه 2 خرداد 1398 ساعت 15:00 2019-5-23 15:00:20
شناسه خبر : 318890
با توجه به عملکرد شوراهای حل اختلاف در یک سال گذشته، ۵۶۰ هزار فقره پرونده وارد شوراهای حل اختلاف استان تهران شده که نزدیک به همین عدد پرونده مختومه شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از قوه قضائیه، دریانی در همایش سرپرستان شوراهای حل اختلاف استان تهران شامگاه چهارشنبه در ستاد شورای حل اختلاف استان تهران با حضور حجت الاسلام و المسلمین احمدی میانجی معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس مرکز شوراهای حل اختلاف کشور، اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران، معاونین دادگستری و مرکز امور شوراهای حل اختلاف برگزار شد، با اشاره به عملکرد شوراهای حل اختلاف در سال ۹۷ اظهار کرد: در یکسال گذشته ۵۶۰ هزار فقره پرونده وارد شوراهای حل اختلاف استان تهران شده که نزدیک به همین عدد پرونده مختومه شده است.

 

وی گفت: همچنین ۷۴ هزار فقره اصلاح ذات البین انجام شده است.

 

دریانی در ادامه عنوان کرد: در شهر تهران ۲۶ مجتمع عمومی و تخصصی مشغول به فعالیت هستند و تمامی شهرستان‌ها دارای مجتمع‌های شوراهای حل اختلاف اند.

 

رئیس شوراهای حل اختلاف استان تهران با بیان اینکه شوراهای حل اختلاف مکمل و هماهنگ با دادگستری استان تهران است، اضافه کرد: رؤسای دادگستری شهرستان‌ها به طور میانگین با اهتمام شایسته ضمن مدیریت بر مجموعه تحت نظر خود ماهانه ۳۰۰ تا ۵۰۰ پرونده را رسیدگی و اظهار نظر می‌کنند.

 

رئیس شوراهای حل اختلاف استان تهران با تاکید بر حل مشکلات مردم از طریق صلح و سازش و اصلاح ذات البین عنوان کرد: شوراهای حل اختلاف استان تهران نیازمند جدی به حضور پررنگ همکاران قضائی جهت نظارت بهینه بر روند رسیدگی توسط اعضای شوراها است.