هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 26 تير 1398
ساعت 10:19
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 2 خرداد 1398 ساعت 14:07 2019-5-23 14:07:26
شناسه خبر : 318869
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی گفت: ۱۸ نفر گرفتار در سیلاب با تلاش نیروهای امدادی از مرگ حتمی نجات پیدا کردند.

ابوالحسن میرجلیلی در گفت‌وگو با مهر اظهار کرد: پیرو اخطاریه‌ها و هشدارهای سازمان مدیریت بحران و هواشناسی استان بارندگی‌های رگباری شدیدی در ۲۴ ساعت گذشته در هفت شهرستان خراسان‌جنوبی داشتیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی بیان کرد: از آنجایی که بارندگی‌ها در مدت زمان کوتاهی صورت گرفت و به صورت رگباری ادامه داشت موجب جاری شدن روان آب‌ها در بسیاری از روستاهای استان شد.

میرجلیلی ادامه داد: خوشبختانه با آماده‌باش ۶۷ تیم امدادی و عملیاتی در استان توانستیم به سرعت به آسیب دیدگان از سیلاب امدادرسانی لازم را صورت دهیم و آب‌گرفتگی منازل مرتفع گردد.

وی افزود: حدود ۱۹ رشته قنات کشاورزان خراسان‌جنوبی در اثر سیلاب دیروز حدود ۴۰ تا ۸۰ درصد آسیب دید که ارزیابی‌های دقیق توسط جهاد کشاورزی استان حسب دستور استاندار خراسان‌جنوبی صورت خواهد گرفت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی با اشاره به فوت یک بانوی حدود ۴۰ ساله در شهرستان سربیشه بر اثر سیلاب یادآور شد: گروه‌های امداد و نجات و عملیاتی توانستند در سیلاب دیروز جان ۱۸ نفر را در شهرستان‌های فردوس، سربیشه و درمیان نجات دهند.

میرجلیلی گفت: خوشبختانه از ابتدای سال ۹۸ در اثر سیلاب‌های فروردین ماه تا امروز تنها یک نفر در خراسان جنوبی فوت کرده است.