هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 15 شهريور 1398
ساعت 00:51
به روز شده در :
چهارشنبه 1 خرداد 1398 ساعت 11:40 2019-5-22 11:40:36
شناسه خبر : 318800

به گزارش فارس، حمید ظهرابی معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست، گفت: بر اساس ابلاغیه‌ای که به استان‌های کشور شده، صدور پروانه شکار چهارپایان تنها در صورتی انجام می‌شود که مطالعات جمعیت‌شناسی در مناطق انجام شود و صدور پروانه شکار لزوماً بر پایه مطالعات جمعیت‌شناسی انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه این ابلاغیه اخیرا به استان‌ها ارسال شده و در این مدت کم امکان انجام این مطالعاتی وجود ندارد، پس در تابستان جاری هیچ پروانه شکاری صادر نخواهد شد.

معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست همچنین گفت: قرق‌های اختصاصی نیز مکلف به انجام مطالعات ظرفیت برد شده‌اند که این مطالعات در حال انجام است.

ظهرابی تأکید کرد: از این پس انجام مطالعات دقیق جمعیت شناسی با همکاری مراکز دانشگاهی مبنای تصمیم‌گیری نهایی برای صدور پروانه شکار خواهد بود که از سال جاری اجرا می‌شود.

وی گفت: علاوه بر پستانداران، صدور پروانه شکار و صید برای پرندگان و ماهیان آبهای داخلی نیز منوط به انجام مطالعات و تعیین ظرفیت قابل بهره برداری پایدار است.

معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست افزود: در علم روز حفاظت حیات‌وحش، توجه به بهره برداری پایدار در راستای پایدار سازی حفاظت ضرورتی انکار ناپذیر است.

وی گفت: در اهداف کنوانسیون تنوع زیستی بهره‌برداری پایدار از منابع تنوع زیستی و بهره‌مندی عادلانه ذینفعان از منافع حاصل از تنوع زیستی مورد تاکید قرار گرفته است.