98/2/31 - 17:40 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 318782
سفر کردن در این روزها مخاطبان بیشتری دارد و افرادی که می‌خواهند سفر کنند بیشتر شده است. اما سفر کردن انواعی دارد که به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شود. بسته به مقصد سفر، فصل سفر، مدت، افراد هم سفر، میزان هزینه‌ها و ... انواع سفر تعریف می‌شوند. ممکن است شما به سفرهایی علاقه‌مند باشید که همراه جمعی از دوستانتان بروید.
سفر کردن در این روزها مخاطبان بیشتری دارد و افرادی که می‌خواهند سفر کنند بیشتر شده است. اما سفر کردن انواعی دارد که به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شود. بسته به مقصد سفر، فصل سفر، مدت، افراد هم سفر، میزان هزینه‌ها و ... انواع سفر تعریف می‌شوند. ممکن است شما به سفرهایی علاقه‌مند باشید که همراه جمعی از دوستانتان بروید.

ارزانترین بلیط هواپیما را خریداری کنید، در مقصد موردنظرتان چادر برپا کنید، خودتان آشپزی کنید و یا حتی خودتان ماهیگیری کنید و درنهایت با هزینه‌ای بسیار کم سفرتان را به پایان برسانید. از سویی دیگر ممکن است یک تور لاکچری فول برد خریداری کنید که با بهترین پرواز شما را جابجا کنند، در بهترین هتل اقامت کنید و از بهترین رستوران غذا صرف کنید. انتخاب این مدل بر عهده‌ی خودتان است و بر اساس توان جیبتان؛ اما تنها فاکتوری که ثابت است، همان علاقه‌ی روزافزون به سفر کردن است!

 

همانطور که می دانید، تجارت الکترونیک در دنیای امروز سایه‌ی خود را بر بسیاری از کسب‌وکارها انداخته است و رقابت بین برندهای مختلف شدیدتر از گذشته است. با فراگیر شدن مفاهیم بازاریابی دیجیتال، این رقابت به اوج خود رسیده است. در این شرایط فقط کیفیت محصولات تعیین‌کننده‌ی قدرت یک برند نیست و هرچه یک برند بتواند برندینگ بهتری داشته باشد و با مشتریان ارتباط خوبی برقرار کند و نیازهای آن‌ها را در اسرع وقت برطرف کند، موفق‌تر است؛ بنابراین می‌توان برای یک برند می‌توان چرخه‌ای در نظر گرفت که بتواند با دیگران رقابت کند: برندینگ، کیفیت محصولات و خدمات و ارتباط با مشتریان. رقابت دیجیتالی برای ارائه‌ی خدمات سفر و گردشگری نیز بسیار شدید است و شرکت‌های بزرگ گردشگری جزو اولین برندها در جهان بودند که وارد تجارت الکترونیک شدند. امکان خرید اینترنتی بلیط هواپیما و تورهای مسافرتی یکی از این مسائل بود که حوزه‌ی گردشگری از تجارت الکترونیک بهره برد.

 

چرخه‌ی سه‌گانه‌ی محبوبیت در صنعت گردشگری

در آینده‌ای نه‌چندان دور افرادی وجود خواهند داشت که فقط و فقط از یک شرکت تور می‌خرند یا بلیط خود را فقط از یک وب‌سایت می‌خرند. این مسئله برندینگ شرکت‌ها را نشان می‌دهد. البته برندینگ راه‌های زیادی دارد و تبلیغات کلاسیک فقط بخشی از آن هستند و خود دو مرحله‌ی بعدی هم جزوی از برندینگ هستند. در گام بعدی یک شرکت باید محصولات باکیفیتی ارائه دهد که با سلیقه‌ها و علایق مشتریان همخوانی داشته باشد. اگر خدمات شما خوب باشد و به‌عنوان‌مثال اپلیکیشن موبایلی خوبی داشته باشید که به‌راحتی بتوان از آن بلیط هواپیما خرید، شما در یک رقابت طاقت‌فرسا شانس پیروزی بالایی دارید؛ اما مورد آخر ارتباط با مشتریان است که اهمیت آن کمتر از خدمات و محصولات نیست.

 

صنعت گردشگری جایی برای غیر از بهترین‌ها ندارد!

صنعت گردشگری ارتباط مستقیمی با مشتریان خود دارد و با توجه به تنوع خدمات در این عرصه، یک شرکت یا حتی یک نفر باید در کار خود بهترین باشد تا بتواند با دیگران رقابت کند. به این معنی که نه‌تنها شناخته‌شده باشد، بلکه خدمات خوبی ارائه دهد و هرکجا مشتریان به او نیاز داشتند، حاضر باشد. شرکت امید پرواز یکی از این بهترین‌هاست که در حوزه‌ی جنوب کشور، همه آن را می‌شناسند. اگر کسی قصد داشته باشد بلیط هواپیما تهران بندرعباس رزرو کند، انتخاب اول او امید پرواز است. یا اگر به دنبال پرواز تهران کرمان باشند ثابت شده است که امید پرواز را انتخاب خواهند کرد؛ اما چرا؟!

 

دلیل این مسئله را می‌توان در همان چرخه‌ی سه‌گانه دید! امیدپرواز در کل ایران و مخصوصاً در جنوب کشور نامی شناخته شده است و با فکر کردن به خرید بلیط هواپیما، اولین نام، امید پرواز است که به ذهن افراد می‌رسد. این به دلیل برندینگ مناسب این شرکت در ناحیه‌ای است که تخصص دارد؛ اما گام بعدی همان خدمات امید پرواز است که در همان گام اول با داشتن بهترین اپلیکیشن موبایلی و همچنین سایتی زیبا آسان، خدمات خوبی را ارائه می‌دهد. احتمال اینکه در طی خرید یک بلیط از امید پرواز دچار مشکل شوید صفر نیست اما کم است. به همین خاطر است که خدمات مشتریان در این شرکت جزو بهترین‌هاست و مشکل شما در صدر مشکلات این شرکت برای رفع قرار می‌گیرد.

 

حمل‌ونقل سفر

یک فاکتور تعیین‌کننده در نوع سفر، حمل‌ونقل است. ممکن است قبل از رفتن سفر ساعت‌ها قیمت بلیط هواپیما را چک کنید یا بدون دغدغه بهترین پروازی را خریداری کنید که با زمان شما متناسب باشد. حتی برخی افراد این روزها به سفرهای هیچهایکی روی آورده‌اند به این معنی که با خودروهای هم مسیر خود بدون هزینه یا با هزینه‌ای بسیار کم سفر می‌کنند که می‌تواند جذابیت‌های زیادی داشته باشد.

 

اقامت در مقصد

مورد مهم دیگری که نوع سفر شما را مشخص می‌کند، اقامت در مقصد یا مقاصد سفر است. اگر به همراه یک تور در سفر باشید، معمولاً شب را در هتل‌ها یا اقامتگاه‌های بومگردی خواهید ماند. این‌جور اقامت معمولاً گران‌قیمت و لاکچری است و مسافر چالش زیادی نخواهد داشت و اگر کسی مشکلی داشته باشد، حتماً برطرف می‌شود. اگر هم کسی به‌تنهایی سفر کند باز هم این امکان را دارد که در هتل اقامت کند اما درعین‌حال می‌تواند در طبیعت چادر برپا کند و چالش‌های موجود را برای هیجانی بیشتر به جان بخرد. ممکن است کسی هم به هم‌نشینی با محلی‌ها علاقه‌مند باشد و ترجیح دهد شب را در منزل آن‌ها بماند.

 

مقصد سفر

اما مطمئناً مهم‌ترین فاکتور در تعیین نوع سفر شما، مقصد است. اگر فردی هستید که سفر کردن برای دیدن آثار تاریخی را جذاب می‌دانید، با کسی که دیدن یک دریاچه یا غار طبیعی را ترجیح دهد تفاوت دارید. این روزها اکوتوریسم بسیار رونق گرفته است و سفرهایی که با هدف توسعه‌ی پایدار باشد، مخاطبان بیشتری دارد. اکوتوریسم سه حرف برای گفتن دارد که عبارت‌اند از حفاظت از محیط‌زیست، منفعت رساندن به جامعه‌ی محلی و آموزش مسافران در مورد اهمیت حفاظت از محیط‌زیست. اگر سفرتان به شهری پر زرق‌وبرق باشد که شما را به مراکز خرید، سالن‌های کنسرت، شهربازی‌های معروفريال ساحل‌ها یا مکان‌های دیگر شهری نزدیک کند، سفرتان اکوتوریسمی نیست اما اگر مقصد سفرتان روستایی با طبیعت و فرهنگی جذاب باشد و شما در کنار آن مردم سفر خود را بگذرانید، سفرتان اکویی است.

 

روی امید پرواز برای هر نوع سفری حساب کنید!

فرقی ندارد که سفرتان را چه مدلی انتخاب کرده باشید. اگر می‌خواهید در هتلی لاکچری اقامت کنید یا در طبیعتی بکر چادر برپا کنید، اگر می‌خواهید خودتان غذا بپزید یا مشتری بهترین رستوران‌ها باشید، تفاوتی ندارد؛ اما ما در امید پرواز حاضریم به شما بهترین قیمت‌های بلیط هواپیما را ارائه دهیم. در هر زمانی که تصمیمی به سفر گرفتید و بودجه‌ی خود را مشخص کردید، سری به اپلیکیشن موبایلی یا وب‌سایت امید پرواز بزنید تا انواع بلیط هواپیما از بلیط‌های سیستمی گرفته تا بلیط لحظه آخری چارتر را به شما پیشنهاد دهیم و در کل سفرتان ما را در کوله‌پشتی خود داشته باشید.