هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 12 خرداد 1399
ساعت 09:03
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 31 ارديبهشت 1398 ساعت 17:32
سه شنبه 31 ارديبهشت 1398 17:29 ساعت
2019-5-21 17:32:17
شناسه خبر : 318780

امروزه با تنوع یافتن بلیط‌های هواپیما مسافران با قیمت‌های متفاوت بلیط مواجه می‌شوند. همین امر موجب شده است بسیاری از افراد به دنبال خرید بلیط‌های مناسب با قیمت کم باشند.
امروزه با تنوع یافتن بلیط‌های هواپیما مسافران با قیمت‌های متفاوت بلیط مواجه می‌شوند. همین امر موجب شده است بسیاری از افراد به دنبال خرید بلیط‌های مناسب با قیمت کم باشند.

بلیط‌های هواپیما به دو نوع سیستمی و چارتر تقسیم می‌شوند. بسیاری از افراد با اصطلاحاتی نظیر بلیط لحظه آخری هواپیما مواجه شده‌اند که اغلب قیمت این بلیط‌ها موردی است که نظرشان را جلب می‌کند.

 

اما این بلیط‌ها از چه نوعی هستند و چرا قیمتشان اغلب بسیار کم است؟

بلیط لحظه آخری هواپیما از نوع چارتر می‌باشد و همان‌طور که می‌دانید قیمت بلیط‌های چارتر نسبت به بلیط‌های سیستمی انعطاف‌پذیری زیادی دارند.

شرکت‌های چارترکننده برای جلوگیری از ضرر و خالی ماندن صندلی‌ها بلیط‌های لحظه آخری که معمولاً کمتر از 24 ساعت تا پرواز آن‌ها باقی است را با قیمتی پایین به فروش می‌رسانند.

 

قیمت بلیط هواپیما در روزهای مختلف متغیر است و بلیط لحظه آخری نیز از این قاعده مستثنی نیست. هر چه به روز پرواز نزدیک‌تر شویم، قیمت بلیط لحظه آخری ارزان‌تر می‌شود. معمولاً با مشاهده انواع بلیط‌ها و چک کردن قیمت بلیط در روزهای متوالی می‌توانیم نسبت به قیمت حدودی بلیط لحظه آخری آگاهی پیدا کنیم. اگر ریسک خرید بلیط در آخرین لحظات و خرید بلیط لحظه آخری را می‌پذیرید ممکن است گاهی مجبور به پرداخت وجه اضافه برای خرید بلیط شوید زیرا در این نوع بلیط‌ها هیچ قاعده و قانونی صدق نمی‌کند.

 

 

یکی از راهکارهای کاهش هزینه سفر خرید بلیط‌های لحظه آخری است. در مورد این نوع بلیط‌ها مطالبی وجود دارد که دانستن آن‌ها به شما در انتخاب بلیط مناسب کمک خواهد کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا برخی نکات راجع به بلیط‌های لحظه آخری را برای شما بازگو کنیم.

 

  • بلیط‌های لحظه آخری باوجود قیمت پایین در نوع شرایط پرواز هیچ تفاوتی با بلیط‌های سیستمی ندارد. این تصور که پروازهای لحظه آخری به علت پایین بودن قیمت از امکانات کمتری برخوردار هستند غلط است. در واقع هیچ‌کس به جز شما و آژانسی که از آن خرید کرده‌اید از قیمت بلیط شما مطلع نیست.
  • این نوع بلیط‌ها فرصتی برای لغو کردن ندارند. اگر داشته باشند هم پروازهای چارتر قابل استرداد نیستند و حتی در صورت استرداد مبلغ جریمه آن گاهی به اندازه کل قیمت بلیط تمام می‌شود. پس اگر از سفر خود مطمئن هستید اقدام به خرید این نوع بلیط کنید.
  • بلیط‌های لحظه آخری برای مسافرانی که نیاز به برنامه‌ریزی برای سفر خود دارند مناسب نیست. این نوع بلیط‌ها باوجود قیمت کم در انتخاب زمان پرواز به مسافر حق انتخابی نمی‌دهند. به این دسته افراد پیشنهاد می‌شود با خرید اینترنتی بلیط هواپیما در زمانی قبل‌تر ساعت پروازشان را مشخص کنند و با برنامه‌ریزی مناسب برای سفرشان حاضر شوند.
  • در فصل‌های شلوغ قید بلیط‌های لحظه آخری را بزنید. در این زمان‌ها بلیط لحظه آخری وجود ندارد اگر وجود داشته باشد یا قیمت آن از پروازهای سیستمی بیشتر خواهد بود و یا پروازی است که از آن استقبال نشده است. برای خرید بلیط لحظه آخری بهتر است در فصل‌های کم سفر اقدام کنید.
  • بلیط‌های لحظه آخری مناسب سفر با خانواده نیست. مسافران در این نوع پرواز نقشی در انتخاب چیدمان صندلی‌ها ندارند. این نوع پرواز برای کسانی که به‌طور ناگهانی تصمیم به سفر می‌گیرند به‌طور مثال برای سفرهای کاری، مناسب است.
  • در خرید بلیط‌های چارتر لحظه آخری باید بدانید در صورت بروز هرگونه مشکل نظیر گم‌شدن چمدان، تأخیر در پرواز یا نبودن اسم مسافر در لیست مسافران، آژانس چارترکننده مسئولیتی در این مورد نخواهد پذیرفت و مسافر برای پیگیری می‌تواند مستقیماً به شرکت هواپیمایی مربوطه مراجعه کند.
  • برای خرید بلیط‌های لحظه آخری به‌خوبی جست‌وجو کنید تا در کم فرصت باقی‌مانده موارد مناسب را از دست ندهید.
  • در خرید بلیط خود مراقب افراد سودجو باشید. هزینه بلیط را مستقیماً به حساب آژانس هواپیمایی واریز کنید تا از هرگونه سوءاستفاده جلوگیری شود. همچنین می‌توانید از آژانس‌های معتبری همچون سفیران ایرتور استفاده کنید.

در آخر با مطالعه و رعایت موارد فوق می‌توانید به‌راحتی بلیط مناسب خود را انتخاب و خریداری کنید.