هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 15 مهر 1398
ساعت 01:51
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 31 ارديبهشت 1398 ساعت 15:23 2019-5-21 15:23:05
شناسه خبر : 318749

در ساعات اولیه صبح امروز (سه‌شنبه) کشتی سعودی بندر جنوای ایتالیا را هم بدون هیچ‌گونه بارگیری ترک کرد زیرا کارکنان بندر در اعتراض به ورود کشتی به آنجا برای بارگیری تجهیزاتی که احتمال می‌دادند نظامی باشند، تحصن کرده بودند.

به گزارش ایسنا، شبکه الجزیره اعلام کرد که کشتی عربستانی تحت عنوان "بحری ینبع" ساعات اولیه صبح دوشنبه در بندر شهر جنوای ایتالیا لنگر انداخته بود.

کارکنان این بندر که اعتصاب کرده بودند از بارگیری چند ژنراتور و تجهیزات برقی بزرگ در کشتی سعودی خودداری کردند و گفتند که ممکن است از آنها در جنگ علیه یمن استفاده شود.

کشتی "بحری ینبع" اخیرا قصد بارگیری یک محموله سلاح را در بندر آنتورپ بلژیک داشت اما در پی اعتراض گروه‌های حامی حقوق بشر از بارگیری محموله سلاح در بلژیک منع شد و تعدادی از معترضان با تجمع در بندر مذکور تحمیل جنگ بر یمن را محکوم کردند و پلاکاردهایی را در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود؛ "نه به جنگ" و "درهای‌مان به روی جنگ بسته است".

این کشتی پس از بلژیک عازم بندر "لوآور" فرانسه شد اما در نتیجه اعتراض گروه‌های حقوق بشری از بارگیری محموله دیگری که قرار بود در این بندر انجام دهد، جلوگیری شد.

در همین راستا، رسانه‌های ایتالیایی نیز گزارش دادند که کشتی سعودی به سمت شهر اسپزیا ایتالیا حرکت خواهد کرد تا در بندر این شهر تجهیزات نظامی را که در بندر لوآور فرانسه موفق به بارگیری آن نشده بود را بارگیری کند. این درحالی است که فعالان حقوق بشر و کارکنان بندر شهر اسپزیا برای جلوگیری از بارگیری هرگونه تجهیزات نظامی در کشتی عربستان آماده می‌شوند.

دو هفته پیش کمپین حقوقی و سیاسی فرانسوی موفق شد این کشتی را بدون بارگیری راهی کند در حالیکه قصد داشت سلاح‌های پیشرفته فرانسه را در بندر لوآور در شمال غرب فرانسه بارگیری کند.

احزاب چپ‌گرا و تعدادی از سازمان‌های حقوق بشری فرانسه در مرکز بندر لوآور در محکومیت پهلوگیری کشتی سعودی تظاهراتی ترتیب دادند و دست نوشته‌هایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود: "خون آنها، خون ماست"، " کمک‌های غذایی بفرستید نه سلاح"  و "نه به فروش سلاح به عربستان".