هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 30 مهر 1398
ساعت 18:42
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 31 ارديبهشت 1398 ساعت 14:38 2019-5-21 14:38:58
شناسه خبر : 318734
رئیس جمهور فرانسه اتحادیه اروپا را با تهدید موجودیتی روبرو دانست.
رئیس جمهور فرانسه اتحادیه اروپا را با تهدید موجودیتی روبرو دانست.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، "امانوئل ماکرون"، رئیس جمهور فرانسه حدود شش روز مانده تا انتخابات پارلمانی اروپا یک کنوانسیون پایه گذاری اروپایی را درخواست کرده و گفت: من خواهان چنین توافقنامه‌ای بعد از انتخابات اروپایی هستم.
 
وی که در گفتگو با حدود 40 رسانه محلی در فرانسه سخن می گفت همچنین تاکید کرد که سران کشورها همراه با نمایندگان جدید پارلمانی و شهروندان زمان را به کار می گیرند تا یک استراتژی اروپایی را برای 5 سال آینده مشخص کنند.
 
ماکرون انتخابات پارلمانی پیش رو را به عنوان مهم ترین انتخابات از سال 1979 ارزیابی کرد چرا که این اتحادیه به زعم وی با تهدید موجودیتی روبرو است.
 
رئیس جمهور فرانسه همچنین در این ارتباط درباره قدرت گرفتن بیشتر ناسیونالیست ها و پوپولیست های راستگرا هشدار داده و گفت: وی برای اولین بار یک توافق محرمانه بین ملی گرایان و منافع و علایق خارجی با این هدف که اروپا را نابود کنند می بیند.
 
وی در این راستا به اقامت "استیو بنون"، استراتژِیست ارشد و پیشین کاخ سفید در فرانسه برای کمک به حزب راست افراطی کشورش اشاره کرد. ماکرون همچنین به تاثیر گذاری و نفوذ روسیه بر این انتخابات اشاره کرده و گفت: ما می توانیم فقط نگران باشیم، اما نباید ساده لوح باشیم.
 
ماکرون در بخش دیگری از سخنانش بر اهمیت دوستی بین آلمان و فرانسه اشاره کرده و در عین حال تصریح کرد که ما نمی توانیم اروپا را با وجود اختلاف و دو دستگی بین آلمان و فرانسه پیش ببریم.
 
وی تاکید کرد که او و صدر اعظم آلمان به یکدیگر احترام گذاشته و به خوبی با هم کار می کنند. مناسبات بین دو طرف هم اکنون در حالت تعادل قرار دارد. وی همچنین تاکید کرد که آلمانی ها توافقات واقعی در روند اصلاحات را پذیرفته‌اند.