هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 16 فروردين 1399
ساعت 09:04
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 31 ارديبهشت 1398 ساعت 13:25
سه شنبه 31 ارديبهشت 1398 13:17 ساعت
2019-5-21 13:25:46
شناسه خبر : 318707
نماینده سابق پارلمان کویت درباره ابتکار سعودی‌ها برای برگزاری نشست مکه با حضور سران عرب گفت، از این نشست‌ها چیزی بیرون نمی آید مگر اینکه اختیار کشورهای عربی دوباره از آنها گرفته شود.
نماینده سابق پارلمان کویت درباره ابتکار سعودی‌ها برای برگزاری نشست مکه با حضور سران عرب گفت، از این نشست‌ها چیزی بیرون نمی آید مگر اینکه اختیار کشورهای عربی دوباره از آنها گرفته شود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، پس از دعوت پادشاه سعودی از کشورهای عربی برای حضور در دو نشست برای بررسی حادثه بندر الفجیره و حمله پهپادی یمنی‌ها به خط لوله شرق به غرب در عربستان، یک شخصیت سیاسی کویتی اینگونه نشست‌ها را بی فایده ارزیابی کرد.
 
«ناصر الدویله» عضو سابق پارلمان کویت و مشاور سابق وزیر دفاع این کشور در صفحه توئیتر خود نوشت: سه نشست در طی ده روز در مکه برگزار می‌شود و متأسفانه  تجارب نشست‌های پیشین نشان داد که هیچ خیری از این‌گونه نشست‌ها وجود ندارد.
 
او در ادامه سؤال کرد: آیا این نشست‌ها، روند قبل را به سمت بهبودی پیش خواهد برد یا اینکه به مصیبتی عظیم تبدیل خواهند شد که پس از آن دیگر کشورهای خلیج [فارس]، عرب‌ها و مسلمان اختیاری (رأی و نظری) از خود نداشته باشند.
 
این شخصیت سیاسی کویتی افزود: «از خدا می‌خواهم که ترامپ به این نشست دعوت نشود و همراهش ایوانکا ترامپ را هم نیاورد که در آن صورت چیزی از عرب باقی نمی‌ماند.»
 
اشاره وی به سفر ترامپ به ریاض در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ۹۶ است که همزمان با این سفر  نشست اسلامی-آمریکایی نیز با حضور برخی سران کشورهای عربی برگزار شد.
 
«ناصر الدویله» در توئیت دیگری به تهدیدات غرب و برخی چهره‌های عربی علیه ایران اشاره کرد و نوشت: ایران کشوری بزرگی است و وسعتش دو برابر افغانستان است و تمامی غرب ۱۸ سال است که با طالبان جنگیدند و اخیرا شروع به گفت‌و‌گو با آن‌ها کرده‌اند.
 
او همچنین در توئیت دیگری تأکید کرد: اولین خطای ارتش‌ها در تاریخ، غرور و توهم آن‌ها در خصوص قدرت خود و ضعیف شمردن دشمنانش بوده است. ما نباید این اشتباه را تکرار کنیم.
 
شاه سعودی روز یکشنبه گذشته پس از حادثه فجیره و حملات پهپادی نیروهای یمنی به خط لوله شرق به غرب عربستان در عمق ۸۰۰ کیلومتری این کشور، از سران کشورهای عرب و کشورهای حاشیه خلیج فارس دعوت کرد تا دو هفته دیگر در نشستی با موضوع حوادث اخیر شرکت کنند.