هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 22 شهريور 1398
ساعت 18:13
به روز شده در :
دوشنبه 30 ارديبهشت 1398 ساعت 18:41 2019-5-20 18:41:42
شناسه خبر : 318612
در نظر گرفتن حقوق مصرف کنندگان که صاحبان واقعی صنایع هستند در دنیای امروز تجارت مناقشات زیادی دارد و کنشها درباره ی آن متفاوت است.
نقش اعتماد مردم در توسعه روابط اقتصادی و کمک به بهبودی شرایط بازار سرمایه انکار نشدنی است. اما به دست آوردن این اعتماد کار بزرگی است که باید تجارب زیادی را به خدمت گرفت تا به آن رسید. فرقی نمی کند در کدام بخش مشغول فعالیت باشیم بدون جلب مشارکت مردم ادامه ی هر راهی سخت و دشوار خواهد بود و در نهایت به بن بست ختم می شود. یکی از ارکان مهم صنایع به دست آوردن چنین سرمایه ایست که در قالب مسئولیتهای اجتماعی می توانند آن را اجرایی کنند. تحقق اقتصاد دانش محور از جنبه های مختلفی می تواند مورد بررسی قرار گیرد. یکی از این جنبه ها، مسئله ارتباط سرمایه اجتماعی و کانال های تأثیرگذاری آن بر تحقق اقتصاد دانش محور است. حضور قشرهای مختلف در فعالیتهای اقتصادی و رضایمندی آنها نشان از یک کار تیمی مستقل و با کیفیت می دهد که می تواند پیام آور خوبی برای مشارکت کنندگان آن باشد. بدون اعتماد نه تنها فعالیت اقتصادی بلکه زندگی روزمره نیز امکان نخواهد داشت ئ باید برای جبران آن نسبت به اتخاذ رویکردهای جدید و یا تغییر رویکردهای فعلی اقدام کنیم.
 
چیزی که یک مجموعه را در فضای اقتصادی موفق می کند بازتولید و بازطراحی از نیازهایی است که در کنار وظابف سازمانی باید به آنها پرداخت. مشارکت پذیری اعضای جامعه به عنوان نیاز اجتناب ناپذیر عصر ما همه ابعاد انسانی را در سطوح مختلف فکری ، عاطفی و رفتاری تحت پوشش قرار می دهد . فرایند مشارکت پذیری از رویکردهای متفاوتی قابل توجه است اما نظام مند بودن کنش اجتماعی ایجاب می کند تا شرایط و موانع فرهنگی مشارکت پذیری اعضای جامعه بررسی شود . امروزه مقوله مشارکت مردم شرط توفیق هر نوع برنامه و رهیافت کلان اقتصادی ، اجتماعی و توسعه بشمار می رود و علت این امر نیز گستردگی و تنوع زمینه های مشارکت است بنا براین هرگز  نمی توان به برداشتی محدود از مفهوم فراگیر مشارکت اکتفا کرد . لذا مشارکت ، کنش هدفدار ،ارادی ، اختیاری و ارزشی بین کنشگر و زمینه اجتماعی و محیطی او به منظور نیل به هدف معین و مشترک است ، همانطور که ملاحظه می شود و در این تعریف ارادی بودن مشارکت مورد تأکید است که در نتیجه مشارکت کننده را از حالت غیر فعال خارج می سازد ،مشارکت شامل فعال بودن موقعیت و امکان تحت تأثیر قرار گرفتن فرد در آن موقعیت است که در این صورت این امر چیزی بیش از سهم داشتن است به عبارت دیگر روشهای مشارکتی باید به عنوان مجموعه ای از ابزار ضروری دیده شود که می توانند مکملی برای دیگر روشهای پژوهش و توسعه متداول باشند و نه جایگزینی برای آنها .هدف از مشارکت ، توانمند سازی افراد برای مشارکت خود جوش است در واقع مشارکت فرایندی است که موجب تحرک بخشی منابع محلی، بکارگیری گروههای متنوع اجتماعی در تصمیم گیری ، درگیری مردم محلی در تعریف مشکلات ، جمع آوری و تحصیل اطلاعات و اجرای پروژه ها می شود .  اما روشهای نیل به مشارکت از جمله مسائل مهمی است که با به اکتفا در مورد آن بحث کرد.
 
فولاد مبارکه با توجه به نوع فعالیتهایی که در بستر اقتصادی دارد همواره در حوزه ی اجتماعی سعی کرده نقش پر رنگی داشته باشد و صرفاً داشتن عنوان یکی از موفق ترین واحدهای تولیدی را کافی برای خدمت به مردم ندانسته و نمی داند. در نظر گرفتن حقوق مصرف کنندگان که صاحبان واقعی صنایع هستند در دنیای امروز تجارت مناقشات زیادی دارد و کنشها درباره ی آن متفاوت است. اما فولاد مبارکه با سه فاکتور درک نیاز ، ارتقای کیفیت و تنوع محصول توانسته همواره در کنار مشتریان و مردم بایستد و به همین خاطر در هجدهمین همایش روز ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، که روز یک‌شنبه پانزدهم اردیبهشت‌ماه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و مدیران سازمان‌ها و شرکت‌های برگزیده در سالـــــن کنفـــرانس نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد، شرکت فولاد مبارکه برای چهارمین سال متوالی تندیس طلایی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان را کسب کرد. دریافت این عنوان برای چهارسال پیاپی خود پیامی آشکار است که انجام مسئولیت اجتماعی و درک نیاز مردم یک شعار نیست و با برنامه درباره ی آن می توان اقدام کرد که نتیجه اش کسب چنینی موفقیتهایی است. رونق تولید بدون مردم و حضور حداکثریشان هرگز امکان نخواهد داشت و الزام آور است که همه ی واحدهای صنعتی و تولیدی به آن اهتمام ورزند.
 
نبض بازار