هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 14 شهريور 1398
ساعت 22:47
به روز شده در :
دوشنبه 30 ارديبهشت 1398 ساعت 13:11 2019-5-20 13:11:22
شناسه خبر : 318521

 محمد اسلامی پیش از ظهر دوشنبه در حاشیه کلنگ‌زنی عملیات ساخت سالن فرودگاه بین‌المللی بیرجند در جمع خبرنگاران با بیان اینکه خراسان‌جنوبی دارای پتانسیل‌های زیادی مانند معدن است، گفت: با توجه به نیروی انسانی بالا در این استان مردم می‌توانند فراتر از سهم خود در اقتصاد استان نقش ایفا کنند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه توسعه محور شرق از اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی است، اظهار کرد: در این راستا سه حوزه شامل اتصال خط راه آهن چابهار به زاهدان و به بیرجند و سپس به راه آهن سراسری از جمله اولویت‌ها است.

اسلامی با بیان اینکه در کریدور ترانزیتی شمال به جنوب عقب ماندگی‌هایی داریم، افزود: اصلاح، بهسازی و گسترش حمل و نقل جاده‌ای با احداث باند دوم انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه نیاز داریم پروازهای خراسان‌جنوبی افزایش باید، افزود: باید با توسعه زیرساخت‌ها و شکوفا کردن ظرفیت‌های اقتصادی در این راستا گام برداریم.

وزیر راه و شهر سازی با بیان اینکه در خراسان‌جنوبی رشد مسکن خوب بوده و در این زمینه جز استان‌های پیشرو هستیم، گفت: امروز جشن اختتامیه طرح مسکن مهر خراسان‌جنوبی را شاهد هستیم و امیدواریم با پروژه‌های جدید این استان کمترین دغدغه را در راستای تأمین مسکن داشته باشد.

اسلامی بیان کرد: محور شرق از مناطق اولویت‌دار است و با تأمین منابع اجرای پروژه راه آهن را تسریع خواهیم داد.

وی ادامه داد: مهم احداث فرودگاه نیست بلکه ظرفیت‌هایی است که باید پس از احداث فرودگاه به وجود آید و همچنین بهره برداری از فرودگاه باید اقتصادی شود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه باید فرصت سفر را گسترش دهیم، اظهار کرد: لازم است تولید سفر صورت گیرد تا بنادر فرودگاه و راه آهن اقتصادی شود

اسلامی ادامه داد: به صورت مستقل ایجاد فرودگاه باعث شکوفایی اقتصادی نمی‌شود، بلکه باید طرح‌های مکمل در قالب سرمایه گذاری ایجاد شود.

وی یادآور شد: ظرفیت‌های خراسان جنوبی تنها زرشک و زعفران نیست بلکه در حوزه it نیز پیشرفت کرده و معلمان بیرجندی شهره هستند که می‌توانند در روند شکوفایی استان تأثیرگذار باشند.

 

 

مهر