هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 17 مهر 1398
ساعت 07:44
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 30 ارديبهشت 1398 ساعت 12:39 2019-5-20 12:39:30
شناسه خبر : 318517
فرماندار پلدختر گفت: بیش از 90 درصد خیابان‌ها و جداول پلدختر شستشو و لایروبی شده و در حال حاضر مشکل گرد و غبار کمتر شده است.
فرماندار پلدختر گفت: بیش از 90 درصد خیابان‌ها و جداول پلدختر شستشو و لایروبی شده و در حال حاضر مشکل گرد و غبار کمتر شده است.
 
نعمت‌الله دستیاری با بیان اینکه حدود 120 چادر اسکان موقت در شهر وجود دارد، اظهار کرد: با توجه به آب‌وهوای پل‌دختر زندگی زیر چادر غیرقابل تحمل است، بنابراین واحدهای تخریبی شناسایی و گزینه‌هایی برای آن‌ها در نظر گرفته شد.
 
وی افزود: 12 میلیون تومان بابت 6 ماه اجاره‌بها برای واجدین شرایط مصوب شد، که قسط اول واریزشده و باید چادرها را ترک کنند، همچنین وام بلاعوض معیشتی برای 60 یا 70 درصد این افراد واریزشده است.
 
فرماندار پل‌دختر ادامه داد: برای مستاجرین 5 میلیون تومان بلاعوض و 15 میلیون تومان معیشتی در نظر گرفته‌شده که با تشکیل پرونده به‌حساب آن‌ها واریز می‌شود، همچنین مالکینی که واحد مسکونی آن‌ها دچار خسارت شده 5 میلیون تومان وام بلاعوض و 15 میلیون تومان تعمیری واریز می‌شود.
 
دستیاری در مورد افرادی که واحد مسکونی آن‌ها در حریم رودخانه قرار دارد نیز گفت: زمین مورد نیاز تملک و نقشه تفکیکی آماده قرعه‌کشی است که به مالکان تحویل داده شود، به‌محض برداشت محصول کار واگذاری شروع می‌شود.
 
وی افزود: در مورد واحدهای تجاری نیز به بهره‌برداران کوچک، 15 میلیون تومان، متوسط 30 میلیون تومان و واحدهای بزرگ نیز 45 میلیون تومان تسهیلات بدون بهره و بلندمدت پرداخت می‌شود.
 
فرماندار پل‌دختر ادامه داد: به واحدهای تجاری تعمیری نیز 5 میلیون تومان بلاعوض و 15 میلیون تومان بابت تعمیری پرداخت می‌شود، همچنین به واحدهای تجاری احداثی وام بلندمدت پرداخت می‌شود.
 
دستیاری بیان کرد: از امروز بسته لوازم‌خانگی بر اساس تشکیل پرونده در بنیاد مسکن بین روستاییان توزیع می‌شود.
 
وی اما در مورد نگرانی مردم از گردوغبار توضیح داد: با کمک شهرداری‌های سطح استان و دیگر استان‌ها بیش از 90 درصد خیابان‌ها و جداول پلدختر شستشو و لایروبی شده و در حال حاضر مشکل گرد و غبار کمتر شده است.
 
فرماندار پل‌دختر با اشاره به نگرانی مردم از شیوع بیماری در شهر نیز عنوان کرد: تاکنون هیچ بیماری شیوع پیدا نکرده است، منتهی با بروز برخی بیماری‌های پوستی مواجه شدیم که اندک است.
 
دستیاری گفت: نگرانی مردم از بروز بیماری سالک است، زیرا این بیماری چند کانون دارد از جمله سراب حمام که نیاز است بهداشت و درمان برای سم‌پاشی ورود کند.
 
وی مهم‌ترین مطالبه شهرستان را نصب پل‌های روستایی ارتباطی و تعیین تکلیف 500 تا 600 واحدهای تجاری که سرمایه زندگی‌شان از بین رفته است، عنوان کرد.
 
فرماندار پل‌دختر نبود سیستم سرمایشی را از دیگر معضلات مردم سیل‌زده مطرح و تصریح کرد: با توجه به‌شدت گرما تأمین کولر مورد نیاز مردم ضروری است.
 
دستیاری افزود: تخریب جاده مواصلاتی پل‌دختر_خرم‌آباد کسب‌وکار را از رونق انداخته است، همچنین قطع راه ارتباطی پل‌دختر به اسلام‌آباد موجب بیکاری مسافربران برون‌شهری شده، بنابراین انتظار ما تسریع در بهسازی این محورها است.
 
منبع:فارس