هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 12 خرداد 1399
ساعت 10:45
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 30 ارديبهشت 1398 ساعت 12:21
دوشنبه 30 ارديبهشت 1398 12:14 ساعت
2019-5-20 12:21:36
شناسه خبر : 318504
نماینده ولی فقیه در استان کردستان به قدرت ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: آمریکا که مدعی سردمداری دنیا را دارد، امروز با ترس و لرز می‌گوید قصد جنگ با ایران را ندارد و این ناشی از هدایت قرآنی مبنی بر مجهز شدن به قوای جنگی است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان به قدرت ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: آمریکا که مدعی سردمداری دنیا را دارد، امروز با ترس و لرز می‌گوید قصد جنگ با ایران را ندارد و این ناشی از هدایت قرآنی مبنی بر مجهز شدن به قوای جنگی است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی شامگاه یکشنبه در نشست با اصحاب فرهنگ و هنر استان اظهار داشت: باید از هنر برای هدایت انسان به سمت سبک زندگی مانند هنری که قرآن کریم در خود جای داده است، استفاده کرد.
 
وی با بیان اینکه گاهی یک بیت شعر، یک صحنه از فیلم و یا نمایش و یا جنبه‌های دیگری از هنر، به اندازه صدها اثر مکتوب می‌تواند تأثیرگذار باشد، افزود: به‌عنوان نمونه فیلم «محمد رسول‌الله‌(ص)» ساخته مجید مجیدی جنبه‌های مبهمی از تاریخ اسلام را بازگو کرد که همه آثار مکتوب گذشته توان ارائه آن را نداشتند.
 
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه در هدایت انسان ، قرآن بهترین شیوه‌ها را ترسیم کرده است، یادآور شد: خود قرآن جنبه‌های مختلفی از هنر را در خود دارد که نمونه ظاهری آن تلاوت آیات نور با صوت زیبا و دلنشین است و به نوعی همه شاخه‌های هنر را در خود دارد.
 
وی هنر را از نیازهای بشر دانست و گفت: ذات زیبایی دوستی انسان با پرداختن به هنر سیراب می‌شود و اگر این هنر، تقوا را در بر داشته باشد، به انسان قدرتی می‌دهد که هیچ‌کس توان رویارویی با آن را ندارد.
 
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی بیان کرد: باید معیار هنرمندان معیار برتر باشد و این برتری با تقوا به دست می‌آید که منشاء همه برکات و آبادانی‌هاست و هر جا که فساد و سوء استفاده‌ای وجود دارد از بی‌تقوایی ناشی می‌شود.
 
وی با بیان اینکه رنگ خدایی داشتن، به معنای بهره‌گیری انسان از همه صفات الهی است، اظهار کرد: هنر یکی از ویژگی‌های انسان است که اگر پشتوانه خدایی داشته باشد، حماسه هنر و مقاومت را خلق می‌کند.
 
نماینده ولی فقیه در استان کردستان در بخش دیگری از سخنان خود به قدرت ایران اسلامی در منطقه اشاره کرد و گفت: آمریکا که مدعی سردمداری دنیا را دارد، امروز با ترس و لرز می‌گوید که قصد جنگ با ایران و تعدی به آن را ندارد که این ناشی از هدایت قرآنی مبنی بر مجهز شدن به قوای جنگی است.
 
در این نشست از کتاب « از من خبر نمی‌پرسی» نوشته امجد ویسی رونمایی شد و تعدادی از هنرمندان مطالبات فرهنگی و هنری خود را مطرح کردند.