هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 30 ارديبهشت 1398 ساعت 10:46 2019-5-20 10:46:43
شناسه خبر : 318468
رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در دیدار با روسای موسسات پژوهشی علوم انسانی تونس از انتشار حدود ۵۰۰ کتاب علوم انسانی اسلامی خبر داد که ۲۰۰ عنوان آن آماده ترجمه در جهان عرب است.
رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در دیدار با روسای موسسات پژوهشی علوم انسانی تونس از انتشار حدود ۵۰۰ کتاب علوم انسانی اسلامی خبر داد که ۲۰۰ عنوان آن آماده ترجمه در جهان عرب است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، خالد الطرودی رئیس مرکز پژوهش‌های اسلامی قیروان دانشگاه الزیتونه تونس و فوزی العلوی رئیس مؤسسه پژوهش‌های فلسفی و علوم انسانی مسارات تونس، با هیئت رئیسه و اعضای هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه دیدار و گفت‌وگو کردند.
 
در این دیدار حجت‌الاسلام علی محمد حکیمیان رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه ضمن معرفی اجمالی پژوهشگاه، اظهار داشت: وظیفه دانشگاهیان و حوزویان بود که بعد از انقلاب اسلامی توسط حضرت امام خمینی (ره)، آن انقلاب اجتماعی لازم را به وجود آورند و پژوهشگاه حوزه و دانشگاه که حاصل تفکر حضرت امام (ره) و تاییدات مقام معظم رهبری است در این مسیر قدم‌های خوبی را برداشته است.
 
وی افزود: حاصل این تلاش‌ها انتشار حدود ۵۰۰ کتاب در حوزه علوم انسانی اسلامی است که ۲۰۰ عنوان آن مهیای ترجمه در جهان عرب است.
 
رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: آمادگی داریم تا داشته‌هایمان را به اشتراک بگذاریم و آنچه در بضاعت ماست متعلق به برادرانمان در جهان عرب و امت اسلام نیز هست.
 
در ادامه رؤسای مؤسسات پژوهشی علوم انسانی تونس ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت‌های علمی جمهوری اسلامی بویژه پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، گزارشی از فعالیت‌های علمی خود ارائه دادند و خواستار انتقال تجربه علمی پژوهشی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در زمینه اسلامی کردن علوم انسانی به دانشگاه الزیتونه شدند.
 
در پایان این دیدار، برخی از استادان و محققان پژوهشگاه حوزه و دانشگاه به معرفی پژوهش‌های علمی خود در حوزه‌های مختلف پرداختند.