هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 29 ارديبهشت 1398 ساعت 13:10 2019-5-19 13:10:09
شناسه خبر : 318396
نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری خطاب به اعضای شورای شهر گفت: اگر تقوا را در خود پرورش دهيم آن وقت در تصویب مصوبات دستمان می‌لرزد چراکه خدا را حاضر و ناظر می‌بینیم؛ همه بايد اعمال خود را با دين، منطبق کنیم.
نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری خطاب به اعضای شورای شهر گفت: اگر تقوا را در خود پرورش دهيم آن وقت در تصویب مصوبات دستمان می‌لرزد چراکه خدا را حاضر و ناظر می‌بینیم؛ همه بايد اعمال خود را با دين، منطبق کنیم.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، آیت‌الله سید مصطفی موسوی اصفهانی پیش از ظهر امروز در صحن علنی شورای شهر همدان با بیان اینکه روزه صفت تقوا و خداترسی است، اظهار کرد: در کتاب 40 حدیث معنای حداقلی تقوا، خودنگهداری محرمات و انجام واجبات و معنای حداکثری آن میل به خدا در افکار و رفتار است.
 
وی با تأکید بر اینکه اگر به این مقام از تقوا رسیدیم برای ما رضای خدا ملاک می‌شود گفت: انسان این ظرفیت را دارد، آنقدر خدامحور شود که تحت تأثیر غیر از خدا قرار نگیرد.
 
نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: در سایه تقوا این ظرفیت در انسان ایجاد می‌شود که در مقابل تهدید، تطمیع و انگیزه غیر الهی تسلیم نشود؛ انبیا آمده‌اند افکار، اخلاق و اعمال ما را در مسیر رضای پروردگار ریل‌گذاری کنند.
 
وی با بیان اینکه اگر انسان در زندگی شخصی، خانوادگی، سیاسی و اجتماعی در مسیر الهی قرار گرفت حق به حق‌دار می‌رسد افزود: باید به دنبال تحقق این مهم در وجود خویش باشیم.
 
موسوی اصفهانی در ادامه با تأکید بر تلاوت قرآن کریم تصریح کرد: با خواندن قرآن، خود را با آیات تطهیر دهیم و فقط برای ثواب قرآن نخوانیم؛ تلاوت قرآن با توجه به معنای آن برنامه سازنده ماست.
 
وی با بیان اینکه انسان باید در زندگی خدامحور باشد، خطاب به اعضای شورا گفت: اگر این زیربنا در زندگی محکم و مستحکم شد و توانستیم مسئله تقوا را در خود محقق کنیم آن وقت حق‌الناس که آمد در مورد مسائلی همچون تخریب و از این دست مسائل وظیفه بین خود و خدا را می‌بینیم.
 
نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: اگر تقوا را در خود پرورش دهیم آن وقت در تصویب مصوبات دستمان می‌لرزد چراکه خدا را حاضر و ناظر می‌بینیم؛ اعمال خود را با آنچه شارع مقدس تعیین کرده، منطبق کنیم.
 
وی با تأکید بر اینکه خدمت به مردم را در رأس برنامه‌ها قرار دهیم، یادآور شد: باید از این زمینه‌ها با رعایت موازین شرعی و قانونی استفاده کنیم.
 
کامران گردان رئیس شورای شهر همدان نیز پس از پایان سخنان نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: نکات عنوان شده آویزه گوش اعضای شورا قرار می‌گیرد.