هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 10 اسفند 1398
ساعت 10:47
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 29 ارديبهشت 1398 ساعت 13:00
يكشنبه 29 ارديبهشت 1398 12:54 ساعت
2019-5-19 13:00:07
شناسه خبر : 318389
طبق رسم هر ساله شاعران در شب میلاد امام حسن مجتبی (ع) با مقام معظم رهبری دیدار می‌کنند.
طبق رسم هر ساله شاعران در شب میلاد امام حسن مجتبی (ع) با مقام معظم رهبری دیدار می‌کنند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، هرساله در شب میلاد امام حسن مجتبی (ع) شاعران با مقام معظم رهبری دیدار می‌کنند و امسال هم قرار است این دیدار انجام شود.
 
شاعران در محضر مقام معظم رهبری شعرهایشان را می‌خوانند و از راهبرد‌های ایشان در زمینه شعر بهره می‌ببرند. رهبر معظم انقلاب در این دیدار‌ها نکته‌هایی را به شاعران گوشزد می‌ کنند تا در شعرهایشان رعایت کنند یا مطالبی که کمتر به آن توجه کردند را بیشتر در شعر ها به کار بگیرند.
 
مرحوم حمید سبزواری، ناصر فیض، مصطفی رحماندوست، فاضل نظری و علیرضا قزوه هرساله در این دیدار‌ها حضور داشتند و طبق پیگیری باشگاه خبرنگاران جوان تاکنون حضور شاعرانی چون محمد مهدی سیار، میلاد عرفانپور، علی محمد مودب و علیرضا قزوه قطعی است.
 
عباس محمدی شاعر و مدیر دفتر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری در گفتگو با خبرنگار حوزه ادبیات  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص دیدار شاعران با مقام معظم رهبری گفت: امسال هم قرار است مانند سال‌های گذشته شاعران در شب ولادت امام حسن مجتبی (ع) با مقام معظم رهبری دیدار کنند و حوزه هنری کار انتخاب شاعران را برعهده دارد.
 
وی افزود:کسانی که این گزینش را انجام می‌دهند تلاش می‌کنند انتخاب ها به عدالت نزدیک باشد. برخی از انتخاب‌ها از فعالان ادبی و برگزیدگان جشنواره‌های مختلف خواهد بود از این رو شاعران متفاوتی در این دیدار حاضر می‌شوند.
 
محمدی گفت: با توجه به محدودیت در دیدار شاعران با مقام معظم رهبری ممکن است اسامی بسیاری از شاعران در فهرست نباشد یا اسامی برخی شاعران پیشکسوت که چهره هستند در این فهرست دیده شود؛ به هرحال این امری اجتناب ناپذیر است. اسامی بزرگان پیشکسوتی که سال‌های قبل حضور داشتند امسال نیز به چشم می‌خورد که از جمله آن‌ها می‌توان به سید علی موسوی گرمارودی و محمدجواد محبت اشاره کرد.