هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 10 شهريور 1398
ساعت 19:04
به روز شده در :
يكشنبه 29 ارديبهشت 1398 ساعت 08:59 2019-5-19 08:59:02
شناسه خبر : 318313
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نامه‌ای از رئیس‌جمهوری روسیه، با محتوای حمایت این کشور از مشروعیت بین‌المللی فلسطین دریافت کرد.
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نامه‌ای از رئیس‌جمهوری روسیه، با محتوای حمایت این کشور از مشروعیت بین‌المللی فلسطین دریافت کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از خبرگزاری رسمی فلسطین( وفا)، «حیدر اغانین» سفیر روسیه در رام‌الله، که ظهر شنبه به مناسبت پایان ماموریت کاریش در فلسطین، میهمان «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بود، نامه «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری کشورش را تسلیم وی کرد.
 
پوتین در نامه خود به محمود عباس، «نگرانی روسیه از هر گونه تلاش‌ برای زیر پای گذاشتن اصول سازمان ملل و قوانین بین‌المللی» را ابراز کرده است.
 
پوتین در این نامه، «حمایت روسیه از مشروعیت بین‌المللی فلسطین» را مورد تأکید قرار داده است.
 
محمود عباس نیز در دیدار با سفیر روسیه، از «حمایت مستمر ریاست و دولت و ملت روسیه از ملت فلسطین» تقدیر و تشکر کرده و گفته است که «رام‌الله بر تقویت روابط تاریخی فلسطین و روسیه تاکید دارد.»
 
جمعه گذشته، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد که طرفین روسی و فلسطینی امکان برگزاری دیداری دوجانبه میان پوتین و محمود عباس در ماه ژوئیه در «دوشنبه» پایتخت تاجیکستان، را بررسی می‌کنند.