هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 20 شهريور 1398
ساعت 15:11
به روز شده در :
يكشنبه 29 ارديبهشت 1398 ساعت 08:48 2019-5-19 08:48:57
شناسه خبر : 318307
برخی منابع از پیشنهادهای وسوسه انگیز امارات و عربستان به مصر برای همراه کردن این کشور با سیاست‌های جنگ‌طلبانه خود پرده برداشتند.
برخی منابع از پیشنهادهای وسوسه انگیز امارات و عربستان به مصر برای همراه کردن این کشور با سیاست‌های جنگ‌طلبانه خود پرده برداشتند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از العربی الجدید، منابع مصری نزدیک به ریاست‌جمهوری این کشور گفتند که عربستان و امارات پیشنهادهای وسوسه انگیزی به مصر برای اعزام نیرو به خلیج فارس ارائه کرده‌اند.
 
این منابع با اشاره به مشورت‌های مصر، عربستان و امارات درباره تحولات منطقه خلیج فارس در سایه هدف قرار گرفتن چهار فرورند کشتی در آب‌های امارات و حمله به تاسیسات نفتی عربستان گفتند که بین دیدگاه‌های مصر از یک سو و عربستان و امارات از سوی دیگر تفاوت‌هایی وجود دارد.
 
به گفته این منابع، ریاض از قاهره خواسته است که موضعی عملی علیه تهران اتخاذ کند و این در حالی است که قاهره معتقد است چنین شیوه‌ای با سیاست‌هایش در منطقه همخوانی ندارد و از سوی دیگر مصر مخالف ورود به موضع‌گیری خصمانه صریح علیه ایران است.
 
یک منبع دیپلمات گفت که قاهره نمی‌تواند نادیده بگیرد که هم اکنون روابطی دیپلماتیک هرچند سطح پایین با تهران دارد و این در حالی است که برخی طرف‌ها در خلیج فارس می‌خواهند که مصر نیز با آنها علیه تهران همنوا شود.
 
یک منبع دیپلمات دیگر به العربی الجدید گفت که مذاکراتی برای متقاعد کردن قاهره برای اعزام نیروی نظامی به عربستان و امارات با عنوان ماموریت‌های آموزشی در جریان است.
 
به گفته این منبع مصر در حال حاضر نمی‌تواند این خواسته را برآورده کند، اما پیشنهادهای اقتصادی و نفتی و سرمایه‌گذاری‌های مستقیم عربستان و امارات چه بسا در نهایت مصر را بفریبد.
 
این منبع اظهار داشت که عربستان پیشنهاد تمدید زمان عرضه رایگان نفت شرکت آرامکو به مصر و عدم پس گرفتن سپرده های مالی خود در بانک مرکزی مصر را که موعد پرداخت آن فرا رسیده است با قاهره در میان گذاشته است.