98/2/29 - 08:32 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 318303
استاندار خوزستان در مورد تخلف برخی از شرکت‌های عراقی در ایران گفت: برخی از شرکت‌هایی که با کنسولگری عراق جهت ارائه ویزا ارتباط دارند مبالغ زیادی از مردم دریافت می‌کنند که این مسئله با وزارت خارجه در میان گذاشته می‌شود.
 استاندار خوزستان در مورد تخلف برخی از شرکت‌های عراقی در ایران گفت: برخی از شرکت‌هایی که با کنسولگری عراق جهت ارائه ویزا ارتباط دارند مبالغ زیادی از مردم دریافت می‌کنند که این مسئله با وزارت خارجه در میان گذاشته می‌شود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، غلامرضا شریعتی امروز در جلسه ستاد اربعین حسینی(ع) که در محل سالن جلسات استانداری خوزستان برگزار شد، با اشاره به افزایش آمار تردد زائران اربعین در سال 98 اظهار داشت: با توجه به اعلام رایگان بودن ویزای عراق پیش‌بینی می‌شود بیش از 3 میلیون و 500 هزار نفر در اربعین امسال عازم کربلا شوند.
 
وی در مورد تخلف برخی از شرکت‌های عراقی در ایران، گفت: برخی از شرکت‌هایی که با کنسولگری عراق جهت ارائه ویزا ارتباط دارند مبالغ زیادی از مردم دریافت می‌کنند که این مسئله با وزارت خارجه در میان گذاشته می‌شود.
 
استاندار خوزستان ادامه داد: سازمان حج و زیارت باید برای معضل شرکت‌های عراقی که برای ارائه ویزا کارشکنی می‌کنند گزارشی تهیه کند تا براساس آن نامه‌ای به وزارت خارجه زده و فساد این شرکت‌ها برطرف شود.
 
شریعتی با تأکید بر اینکه برای حجم بالای تردد زائران باید امکاناتی در مرزها ایجاد شود، افزود: اداره کل راه و شهرسازی، راهداری، آب و فاضلاب، برق، مخابرات و زیرساخت‌های مانند اینترنت فراهم شوند تا آمادگی لازم وجود داشته و ما سریع‌تر از سال‌های قبل به استقبال زائران برویم.
 
شریعتی راجع به استفاده از زیرساخت‌های اربعین در کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده، تصریح کرد: در بحث سیل اخیر زیرساخت‌هایی مانند مواکب که در اربعین شکل گرفته بود با ساماندهی صحیح به کمک هلال‌احمر آمد و این نشان داد برخی زیرساخت‌های مناسبتی می‌توانند در مواقع بحرانی به ما کمک کنند.
 
وی با بیان اینکه رسیدگی، کمک به سیل‌زدگان و جلوگیری از گسترش سیل اولویت اصلی و دستور کار نخست همه دستگاه‌ها بود، گفت: زیرساخت‌های راهیان نور نیز می‌تواند در اربعین به ما کمک کند و لازم است فرمانداران محترم این موضوع را پیگیری کرده و آمادگی لازم را داشته باشند.
استاندار خوزستان عنوان کرد: اردوگاه‌های راهیان نور نیز یکی از زیرساخت‌هایی بود که با وجود آن‌ها ارائه خدمات به‌گونه‌ای شکل گرفت که تأییدیه نهادهای بین‌المللی را در پی داشت.