هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 28 ارديبهشت 1398 ساعت 12:31
شنبه 28 ارديبهشت 1398 12:19 ساعت
2019-5-18 12:31:14
شناسه خبر : 318256
معاون وزیر خارجه روسیه گفت که برای کمک به روند صلح افغانستان مسکو با خارج شدن طالبان از فهرست گروه‌های تروریستی سازمان ملل موافق است.
معاون وزیر خارجه روسیه گفت که برای کمک به روند صلح افغانستان مسکو با خارج شدن طالبان از فهرست گروه‌های تروریستی سازمان ملل موافق است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، «اُلگ سیرمولوتوف» معاون وزیر خارجه روسیه تصریح کرد که مسکو با شرایط مشخصی با خروج گروه طالبان از فهرست گروه‌های تروریستی سازمان ملل موافق است.
 
وی با ابراز امیدواری از خروج طالبان از این فهرست و با تاکید بر حضور دولت افغانستان در روند گفت‌وگوها اظهارداشت: صلح در افغانستان بدون یک روند سیاسی بین دولت کنونی و دیگران شکست خواهد خورد.
 
به گزارش «اسپوتنیک»، این مقام ارشد وزارت خارجه روسیه تصریح کرد که منافع طالبان در داخل خاک افغانستان قرار دارد.
 
روسیه در آوریل سال گذشته از نخستین نشست مشترک شماری از کشورهای منطقه و ذینفع افغانستان و تعدادی از قدرت‌های جهانی با اعضای ارشد طالبان میزبانی کرد، اما دولت افغانستان بطور رسمی در آن حضور نیافت.
 
آزادی زندانیان طالبان و خروج رهبران این گروه از فهرست سیاه شورای امنیت سازمان ملل از جمله شروط مقدماتی طالبان برای رسیدن به توافق احتمالی با آمریکا محسوب می‌شود اما دولت افغانستان همواره تاکید کرده است که خروج طالبان از فهرست گروه‌های تروریستی سازمان ملل بدون توافق با کابل ممکن نیست.
 
وزارت خارجه افغانستان پیش از این نیز از سفرهای اعضای طالبان و دیدار آن‌ها با مقامات دیگر کشورها نیز به سازمان ملل تذکر داده بود.
 
سخنگوی این وزارتخانه تاکید کرده بود، سران طالبان در فهرست تحریم‌ها قرار دارند و برای خروج نام آن‌ها از این فهرست، این گروه باید به روند صلح بپیوندد.