هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 4 اسفند 1398
ساعت 21:09
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 28 ارديبهشت 1398 ساعت 11:31
شنبه 28 ارديبهشت 1398 11:23 ساعت
2019-5-18 11:31:24
شناسه خبر : 318239
اتحادیه اروپا از این پس به صورت مستقیم هکرهای رایانه‌ای را تحریم و مجازات خواهد کرد.
اتحادیه اروپا از این پس به صورت مستقیم هکرهای رایانه‌ای را تحریم و مجازات خواهد کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از رویترز، بر اساس توافقات جدید صورت گرفته بین دولت های اروپایی در روز جمعه، اتحادیه اروپا به صورت مستقیم اقدام به مجازات و تحریم هکرهای رایانه ای خواهد کرد. دولت های اروپایی بر سر یک مکانیسم جدید برای هدف قراردادن هکرها در سراسر جهان به توافق دست یافته اند. این مجازات ها شامل توقیف اموال و دارایی هکرها در اتحادیه اروپا و ممنوعیت سفر آنها به کشورهای اروپایی خواهد بود.
 
این رژیم جدید تحریم های سایبری با تلاش های دیپلماتیک بریتانیا و هلند به تصویب کشورهای عضو اتحادیه اروپا رسیده است. ایتالیا در ابتدا با این طرح مخالفت کرده بود. اقدامات جدید اتحادیه اروپا امکان مقابله سریع با حملات سایبری خرابکارانه را فراهم خواهد کرد.
 
جرمی هانت وزیر خارحه انگلیس در این باره گفت: این طرح جدید یک اقدام قاطع برای مقابله و جلوگیری از حملات سایبری در آینده خواهد بود.
 
این اقدام اتحادیه اروپا چند روز قبل از برگزاری انتخابات پارلمانی اروپا است و یک زنگ خطر علیه تلاش هایی است که قصد ضربه زدن به روند رای گیری در کشورهای اروپایی را داشته باشد.
 
مقام های غربی بارها روسیه را به دست داشتن در حملات سایبری متهم کرده اند. آمریکا بریتانیا و هلند خواستار تلاش گسترده کشورهای غربی برای مقابله با جنگ الکترونیک و حملات سایبری روسیه شده اند.
 
دیپلمات های اتحادیه اروپا و ناتو بر این باورند که چین و کره شمالی و همین طور روسیه، تجهیزات هکری پیشرفته ای را برای جاسوسی از کشورهای غربی و انجام حملات سایبری و هکری توسعه داده اند.