هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 9 خرداد 1399
ساعت 09:01
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 28 ارديبهشت 1398 ساعت 10:01
شنبه 28 ارديبهشت 1398 09:57 ساعت
2019-5-18 10:01:15
شناسه خبر : 318209
۲۰۰ هزار نمازگزار دومین جمعه ماه رمضان را در مسجدالاقصی در شهر اشغالی قدس به جا آوردند.
۲۰۰ هزار نمازگزار دومین جمعه ماه رمضان را در مسجدالاقصی در شهر اشغالی قدس به جا آوردند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فلسطین الیوم، شیخ «عمر الکسوانی» مدیر مسجدالاقصی گفت: در دومین جمعه ماه مبارک رمضان، شمار نمازگزاران به ۲۰۰ هزار نفر رسید.
 
وی افزود: نیروهای اشغالگر موانع زیادی در مسافت‌های دور از مسجدالاقصی قرار دادند که موجب شد تا نمازگزاران در گرمای شدید فاصله زیادی را طی کنند که شدیداً موجب خستگی آنها شد.
 
فلسطینیان کرانه باختری و قدس اشغالی نیز در اوج تدابیر شدید امنیتی اسرائیل و موانع نظامی زیاد، برای برگزاری دومین نماز جمعه در ماه رمضان در مسجدالاقصی حاضر شدند.
 
از ساعات اولیه صبح امروز، ایست نظامی قلندیا حد فاصل دو شهر رام الله و قدس نیز شاهد فعالیت‌های زیادی بود و نیروهای اشغالگر در بخش ویژه آقایان، از ورود جوانان زیر ۴۰ سال جلوگیری اما به زنان اجازه ورود داد.
 
مقامات اسرائیلی در جمعه‌های رمضان بدون هیچ گونه مجوزی از ورود مردان زیر ۴۰ سال ساکن کرانه باختری به شهر قدس جلوگیری می‌کنند.
 
«اسلام کمیل» (۴۳ ساله) از ساکنان شهر جنین در شمال کرانه باختری گفت: ماه رمضان، فرصت نماز خواندن در ماه مبارک رمضان است، در ماه‌های دیگر نیز از عبادت در این مکان محروم هستیم.
 
جوانان زیر ۴۰ سال درصدد عبورا ز موانع هستند اما تلاششان بی نتیجه است.
 
یکی از آنها به نام مروان یحیی گفت: اسرائیل ادعا دارد فلسطینیان در ماه رمضان امکان ادای نماز در مسجد الاقصی را دارند، اما این شهر و اطراف آن به پادگانی نظامی تبدیل شده است.
 
موانع العیزریه (شرق قدس) و بیت لحم (جنوب کرانه باختری) شاهد اقدامات مشابهی بوده و دیوار حائل میان منطقه الرام و قدس نیز شاهد تلاش‌های جوانان برای عبور از دیوار و رسیدن به شهر قدس بوده که برخی از آنها علیرغم تعقیب پلیس اشغالگر موفق شدند.