هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 17 تير 1399
ساعت 07:57
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 26 ارديبهشت 1398 ساعت 14:54
پنجشنبه 26 ارديبهشت 1398 14:40 ساعت
2019-5-16 14:54:07
شناسه خبر : 318155

غلامرضا کاتب ظهر پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات به میزبانی سالن جلسات دفتر خود، با بیان اینکه پروژه سیلوی ۱۰۰ هزار تنی گرمسار که در سال‌های گذشته عملیات اجرایی آن آغاز شد اکنون در مراحل نهایی قرار دارد، تاکید کرد: این طرح با حضور مسئولان تا پایان خرداد ماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه اعتبارات این پروژه از محل صندوق توسعه ملی و اعتبارات داخلی کشور تأمین می‌شود، تصریح کرد: در مجموع ۱۹ میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی به این پروژه اختصاص یافت که تا کنون ۱۳ میلیون یورو از این اعتبار جذب و ۱۶ میلیارد تومان از منابع داخلی کشور برای تکمیل این پروژه تخصیص یافته است.

بهره‌برداری از ایستگاه تبادلی قطار حومه‌ای تهران -گرمسار

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس گفت: پروژه قطار حومه‌ای تهران- گرمسار یکی از مهم‌ترین و مؤثرترین پروژه‌های اقتصادی این منطقه است که با بهره برداری از آن اقدامی مؤثر در راستای توسعه اقتصادی، ایجاد اشتغال، سرریز جمعیت از پایتخت به گرمسار و توسعه منابع مختلف انسانی و … انجام می‌شود.

کاتب با بیان اینکه ایجاد ایستگاه تبادلی در جوانمرد قصاب و اتصال قطار حومه‌ای به مترو تهران یک مطالبه عمومی از سوی مردم است، گفت: این پروژه در دست اقدام است و تا پایان امسال بهره‌برداری خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه ۱۲ بوم‌گردی و دو هتل و سه مجتمع توریستی در گرمسار و آرادان وجود دارد، اعلام کرد: این شهرستان ظرفیت ویژه‌ای برای توسعه جاذبه‌های گردشگری دارا است و باید از این ظرفیت برای رشد و توسعه اقتصادی و آمار اشتغال بهره‌برداری کرد.

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس افزود: در ایام نوروز امسال در مقایسه با سال گذشته شاهد رشد ۲۵ درصدی گردشگران داخلی و خارجی در این شهرستان بودیم که نشان می‌دهد این منطقه ظرفیت گردشگری را دارد و لیکن راه اندازی قطار گردشگری در ایستگاه بنه کوه گرمسار و اجرای طرح توریست سلامت در این منطقه می‌تواند به جذب بیشتر گردشگر کمک کند.

 

 

مهر