هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 31 مرداد 1398
ساعت 23:39
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 26 ارديبهشت 1398 ساعت 12:21 2019-5-16 12:21:53
شناسه خبر : 318109
رئیس اتاق بازرگانی استان فارس گفت: تحریم‌کنندگان تولید ما را هدف قرار داده‌اند و فعالیت‌های خود را بر این اساس برنامه‌ریزی کرده‌اند اما متاسفانه ما در داخل کشور برنامه‌ریزی برای مقابله با تحریم‌ها نداشتیم.
رئیس اتاق بازرگانی استان فارس گفت: تحریم‌کنندگان تولید ما را هدف قرار داده‌اند و فعالیت‌های خود را بر این اساس برنامه‌ریزی کرده‌اند اما متاسفانه ما در داخل کشور برنامه‌ریزی برای مقابله با تحریم‌ها نداشتیم.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، جمال رازقی در دیدار با رئیس کل دادگستری استان فارس اظهار داشت: بر اساس قانون اتاق بازرگانی مشاوره سه قوه است که ماموریت اصلی روان‌سازی کسب و کار برای آن تعریف شده است که تلاش می‌کنیم مسایل و مشکلات فعالان اقتصادی را احصا و همراه با پیشنهادهای کاربردی و کارشناسی در جهت رفع موانع، به سران سه قوه ارائه می‌دهیم.
 
وی با بیان اینکه متاسفانه در حال حاضر رتبه کسب و کار کشور در جایگاه مناسبی در جهان ندارد، افزود: مطالعات وضعیت موجود کسب و کار ایران و مقایسه آن با سایر کشورها نشان می‌دهد، اگر تنها یک شاخص "لزوم ارائه گواهی عدم سوءپیشینه" از سیستم حذف شود رتبه فضای کسب و کار ایران با کاهش 5 روز و یک مرحله از مراحل شروع کسب و کار تا 27 پله رتبه ارتقا می‌دهد.
 
رازقی اظهار داشت: در دوران‌های مختلف جلسات حقوقی اقتصادی جهت رفع مشکلات فعالان اقتصادی در استان برگزار شده ‌که هم اینک جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی با حضور معاون دادگستری استان در اتاق بازرگانی فارس برگزار می شود.
 
وی تصریح کرد: ذیل این ستاد دو کارگروه حمایت حقوقی و قضایی با بررسی پرونده‌های قضایی فعالان اقتصادی استان و کارگروه حقوقی و پژوهشی فعال هستند که خروجی بسیار مثبتی داشته اند.
 
رئیس اتاق بازرگانی فارس افزود: تعداد پرونده‌هایی که در کارگروه حمایت حقوقی و قضایی از فعالیت‌های اقتصادی استان بسیار زیاد است که ایجاد سرعت در روند رسیدگی به آنها نیاز است.
 
رازقی عنوان کرد: تحریم‌کنندگان تولید ما را هدف قرار داده و فعالیت‌های خود را بر این اساس برنامه‌ریزی کرده‌اند اما متاسفانه ما در داخل کشور برنامه‌ریزی برای مقابله با تحریم‌ها نداشتیم.
 
وی با اشاره به نام‌گذاری امسال افزود: تولید پاشنه آشیل اقتصاد کشور است که بدون توجه به این موضوع، اشتغال پایدار نیز محقق نمی‌شود که بر اساس آمار مستند سالانه شاهد ریزش اشتغال در بخش صنعت کشور هستیم.
 
رازقی بیان کرد: امیدواریم در مدت حضورتان در این جایگاه شاهد اتفاق‌های خوب در حوزه اقتصاد استان فارس باشیم.
 
 رئیس کل دادگستری استان فارس نیز در این دیدار گفت: نبض کشور از مسیر رشد اقتصادی و رونق تولید می‌گذرد که حمایت از بخش اقتصاد و فعالان اقتصادی استان مورد توجه ویژه ما است.
 
حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی افزود: از اولویت‌های ما در استان رونق تولید به معنای واقعی و عملی است که توجه به مباحث اقتصادی از مهمترین مباحث ما است.
 
وی با بیان اینکه دستگاه قضایی در استان از هر گونه اقدامی که به تولید استان کمک کند حمایت می‌کند اظهارداشت: برای حفظ و رونق تولید در کنار اتاق بازرگانی خواهیم بود که اتاق بازرگانی استان باید زمینه‌های حمایت دادگستری فارس از بخش صنعت و اقتصاد استان را تدوین و در اختیار ما قرار دهد.