هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 7 اسفند 1398
ساعت 10:46
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 26 ارديبهشت 1398 ساعت 12:12
پنجشنبه 26 ارديبهشت 1398 12:10 ساعت
2019-5-16 12:12:43
شناسه خبر : 318103
اعضای کمیته مسئول آرایش دوباره نیروها و سازمان بنادر دریای سرخ و تیم بازرسی سازمان ملل و برنامه توسعه سازمان ملل در نشستی سازوکار مربوط به بازرسی در بندر الحدیده را بررسی کردند.
اعضای کمیته مسئول آرایش دوباره نیروها و سازمان بنادر دریای سرخ و تیم بازرسی سازمان ملل و برنامه توسعه سازمان ملل در نشستی سازوکار مربوط به بازرسی در بندر الحدیده را بررسی کردند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، در جریان این نشست، کمیته ای فنی متشکل از مسئولان سازمان بنادر دریای سرخ تشکیل شد تا با تیم بازرسان سازمان ملل برای تدوین سازوکاری در آینده برای تیم بازرسان جلسه بگیرد.
 
محمد القادری عضو کمیته مسئول استقرار دوباره نیروها در الحدیده گفت: کمیته فنی در سازمان بنادر دریای سرخ تشکیل شده و کار خود با تیم سازمان ملل را از شنبه آینده آغاز خواهد کرد.
 
وی افزود: تیم کارشناسان محلی گزارش نهایی نیازهای بندر و پروژه های ضروری برای اجرای آن را در 25 ماه مه جاری ارایه خواهد داد.
 
لولسیگارد: به دنبال ایجاد مناطق عاری از سلاح در الحدیده هستیم
 
رئیس کمیته مسئول آرایش دوباره نیروها در استان الحدیده در یمن گفت که برای ایجاد مناطق عاری از سلاح در این استان تلاش می کند.
 
بر اساس گزارش النشره، مایکل لولسیگارد رئیس کمیته مسئول آرایش دوباره نیروها در الحدیده در کنفرانس مطبوعاتی در نیویورک تصریح کرد: "ما در تلاش برای تدوین سازوکار مشخصی برای تعیین اینکه چه کسی در گارد ساحلی برای حفاظت از بنادر کار خواهد کرد، هستیم."
 
وی افزود: باید تدابیری امنیتی برای حفاظت از بنادر الحدیده وجود داشته باشد. ما در تلاش برای ایجاد مناطق عاری از سلاح در الحدیده هستیم.
 
لولسیگارد دو روز پیش از بنادر استان الحدیده برای اجرای آرایش دوباره نیروها بازدید کرد.
 
وی افزود: ما هم اکنون در تلاش برای تامین گذرگاههای برای انتقال کمک های انسانی در الحدیده هستیم. از بندر الحدیده برای اطمینان از توانایی آن جهت لنگر گرفتن کشتی ها بازدید خواهیم کرد.
 
رئیس کمیته مسئول آرایش دوباره نیروها در الحدیده بر لزوم پایبندی کامل به اجرای توافق مربوط به استان الحدیده تاکید کرد و گفت: هدف اساسی این کمیته عاری کردن بندر الحدیده از هرگونه مظاهر نظامی گری است تا اینکه برای دریانوردی مناسب باشد و زیر نظر گارد ساحلی که بعدا تعیین خواهد شد، قرار داشته باشد.