هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 28 مرداد 1398
ساعت 22:24
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 26 ارديبهشت 1398 ساعت 11:44 2019-5-16 11:44:09
شناسه خبر : 318084
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور با اشاره به پروژه‌های بهداشتی در دست اجرا گفت: ۴۰ بیمارستان نیز در مناطق محروم کشور تا پایان سال ۹۸ افتتاح خواهند شد.
 معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور با اشاره به پروژه‌های بهداشتی در دست اجرا گفت: ۴۰ بیمارستان نیز در مناطق محروم کشور تا پایان سال ۹۸ افتتاح خواهند شد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، قاسم جان بابایی شامگاه گذشته در جمع خبرنگاران در حاشیه سفر به شاهرود و افتتاح پلی کلینیک تخصصی و فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود اظهار داشت: پلی کلینیک تخصصی و فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود یکی از کلینیک ویژه‌های بزرگ کشور است که امروز در این شهرستان افتتاح شد.
 
وی با بیان اینکه این کلینیک ویژه در طرح تحول سلامت سیاست‌گذاری شده بود و خوشبختانه امروز به بهره‌برداری رسید افزود: این کلینیک بالغ‌بر سه هزار مترمربع است و تقریباً 35 درمانگاه در داخل آن قرار دارد.
 
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور عنوان کرد:  این کلینیک از آزمایشگاه، واحد تصویربرداری، رادیولوژی، ام.ار. آی، لحاظ شدن همه تخصص‌ها در واحد سرپایی، داروخانه برخوردار بوده که از مزیت‌های این کلینیک ویژه است که امیدواریم رضایت بیشتر مردم را به خود جلب کند.
 
جان بابایی اظهار داشت: یکی از بزرگ‌ترین اورژانس‌های کشور که بالغ‌بر پنج هزار مترمربع بوده و دارای استانداردهای لازم نیز هست با همت نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و بسطام در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان استان سمنان در کنار دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به‌زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.
 
وی در مورد طرح‌ها و اقدامات در دست اجرای معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: مهم‌ترین اقدامات این معاونت در حوزه عمرانی پروژه‌های طرح تحول سلامت است که بخش زیادی از آن‌ها به بهره‌برداری رسیده است.
 
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: 140 اورژانس جز طرح تحول سلامت بود که مراحل نهایی بهره‌برداری از آن‌ها در دست اجراست و امیدواریم با توجه به شرایط اقتصادی کشور بتوانیم تا پایان امسال این اورژانس‌ها به بهره‌برداری برسد.
 
جان بابایی گفت: همین تعداد کلینیک ویژه نیز که جز طرح تحول سلامت و از اولویت‌های دولت یازدهم و دوازدهم نیز محسوب می‌شود، در دست اقدام است.
 
وی با اشاره به وجود 84 مرکز ناباروری در کشور گفت: کمتر از 10 درصد تا بهره‌برداری مراکز خدمات زایمان طبیعی باقی‌مانده  است که این مراکز نیز تا پایان سال عملیات اجرایی آن‌ها به اتمام خواهد رسید.
 
به گزارش تسنیم، جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در این سفر از بخش‌های مختلف مرکز اورژانس جدید شاهرود و بخش‌های مختلف بیمارستان بهار این شهرستان بازدید کرد.
 
در این بازدیدها حبیب‌الله خجسته پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان، نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و بسطام در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شاهرود نیز حضور داشتند.