هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 17 شهريور 1398
ساعت 15:32
به روز شده در :
پنجشنبه 26 ارديبهشت 1398 ساعت 11:43 2019-5-16 11:43:08
شناسه خبر : 318083
جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه دفاع مقدس به ما نشان داد که هرگاه به مردم اعتماد کنیم می‌توانیم موفق باشیم،گفت:با اعتماد به مردم می‌توان برمشکلات اقتصادی غلبه کرد.
جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه دفاع مقدس به ما نشان داد که هرگاه به مردم اعتماد کنیم می‌توانیم موفق باشیم،گفت:با اعتماد به مردم می‌توان برمشکلات اقتصادی غلبه کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از  تسنیم،  امیر سرتیپ نوذر نعمتی جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش در اولین همایش رویکردهای نهادینه‌سازی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در ارتش جمهوری اسلامی ایران که صبح امروز در دانشگاه افسری امام علی (ع) برگزار شد اظهارداشت: دانشگاه افسری امام علی( ع) مزیت‌های بسیاری دارد و مورد توجه ویژه فرمانده معظم کل قوا است.
 
وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی رهبر معظم انقلاب گفت: جوانان مخاطب اصلی بیانیه گام رهبر معظم انقلاب اسلامی هستند و دانشگاه امام علی (ع ) با اهدای بیش از هزار و 100 شهید یک الگوی بسیار مناسب برای جوانان در مسیر رسیدن به اهداف گام دوم انقلاب اسلامی است.
 
جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با تحلیل مسیر طی شده در 40 سال گذشته و بیان ضعف و قدرت‌ها ، مسیر آینده انقلاب را تبین کرده‌اند.
 
وی ادامه داد: انقلاب اسلامی همچنان با وجود مسائل مختلف اهداف و شعارهای خود مانند استقلال ، آزادی، جمهوری اسلامی و حمایت از مظلومان جهان و استکبارستیزی را دنبال می‌کند و دلیل دشمنی‌های دشمنان با ایران اسلامی همین اهداف و آرمانها و حمایت از مظلومان جهان است.
 
امیر نعمتی با اشاره به دوران دفاع مقدس اضافه کرد: شاخص‌های مختلفی که در دفاع مقدس توانست موجب پیروزی ما دربرابر استکبار جهانی شد امروز هم می‌تواند پیروزی و موفقیت‌های روز افزون انقلاب اسلامی و برون رفت از مشکلات امروز شود. در دفاع مقدس به جوانان معتقد و دانا اعتماد شد در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی نیز محور اصلی جوانان هستند.
 
وی ادامه داد: یکی دیگر از مبانی تاکید شده در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی از سوی مقام معظم رهبری وحدت و یکپارچگی است و نماد موفقیت در وحدت دفاع مقدس است، در گام دوم انقلاب اسلامی برای غلبه به دشمنان ما بیش از پیش نیازمند وحدت و یک دلی هستیم.
 
امیر نعمتی گفت: دفاع مقدس امیدواری به داخل و قطع امید به بیگانه را به ما آموخت، امروز نیز اگر می‌خواهیم موفق باشیم باید براساس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی امید به توانمندی‌های داخلی داشته باشیم .
 
وی با اشاره به دیدار چند روز پیش مقام معظم رهبری با دست‌اندرکارن نظام و تاکید ایشان بر اعتماد به مردم گفت: دفاع مقدس به ما نشان داد که هرگاه به مردم اعتماد کنیم می‌توانیم موفق باشیم، در اقتصاد نیز اگر به مردم اعتماد کنیم می توانیم بر مشکلات غلبه کنیم.
 
وی ایثار و از خودگذشتگی را یکی دیگر از شاخصه‌های اصلی دفاع مقدس دانست و عنوان کرد: در دفاع مقدس ایثار و از خودگذشتگی موجب شد که هیچ فردی به خود فکر نکند و فقط به دنبال اهداف انقلاب و دفاع از کشور باشد، امروز نیز با ایثار و از خودگذشتگی می‌توان بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را تحقق کرد.
 
امیر نعمتی رمز اصلی پیروزی در دفاع مقدس را ولایت‌مداری و ولایت‌محوری دانست و افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که جنگ نخواهد شد و مذاکره هم نمی‌کنیم، شما مطمئن باشید اگر می توانستند از گزینه نظامی استفاده کنند دست به دامن دیگران نمی شدند.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: نیرو های مسلح در مسیر بیانات و فرامین مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا حرکت می‌کنند تا بتوانیم به اهداف عالی انقلاب اسلامی دست بیابیم.