هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 28 مرداد 1398
ساعت 21:59
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 26 ارديبهشت 1398 ساعت 10:08 2019-5-16 10:08:49
شناسه خبر : 318051
رئیس سازمان امور عشایر کشور گفت: بهره‌مندی عشایر از خط تلفن یگی دیگر از امکاناتی بوده که به زودی ۲ هزار نقطه شناسایی شده در کشور به آن مجهز می‌شوند.
رئیس سازمان امور عشایر کشور گفت: بهره‌مندی عشایر از خط تلفن یگی دیگر از امکاناتی بوده که به زودی ۲ هزار نقطه شناسایی شده در کشور به آن مجهز می‌شوند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، کرمعلی قندالی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای عشایری استان که با حضور عبدالمحمد زاهدی استاندار برگزار شد، اظهار داشت: عشایر در تولید صنایع دستی، گوشت قرمز و دام نقش اساسی دارند که بدین منظور در راستای تامین رفاه و معیشت و توانمند سازی در تولید محصولات کشاورزی آنها بر اساس یک نگرش ملی وظیفه سنگینی بر عهده داریم.
 
وی بیان کرد: ساماندهی مشکلات عشایر به واسطه تعریف ساختار جدید برای استان‌ها صورت گرفته که استان قزوین نیز یکی از این 8 استان بوده و تشکیلات خوبی در آن شکل گرفته است.
 
رئیس سازمان امور عشایر کشور گفت: شیوه زیست ساده عشایر نباید مورد توجه قرار گیرد چرا که باید با نگاهی تمدن و نقش آنها در جامعه از این ظرفیت‌ها بهره برد به طور مثال استفاده از انرژی پاک خورشیدی برای سایت‌های عشایر در حال اجرا و نهایی شدن بوده و تمام زیست گاه‌های عشایر به پنل خورشیدی مجهز می‌شوند.
 
وی بیان کرد: تخصیص اعتبارات به تشکل‌ها می‌تواند منجر به توسعه روز افزون شود و نتایج خوبی در می داشته باشد همانگونه که آیادانی روستاها به واسطه پرداخت مالیات ارزش افزوده صورت می‌گیرد.
 
رئیس سازمان امور عشایر کشور بیان کرد: در راستای توانمند سازی عشایر، موضوع تشکل‌های عشایری مطرح شد که در کمک 20 میلیارد تومانی به صندوق عشایر کشور، سهم استان قزوین 170 میلیون تومان است.
 
وی گفت: بهره‌مندی عشایر از خط تلفن یگی دیگر از امکاناتی بوده که به زودی 2 هزار نقطه شناسایی شده در کشور به آن مجهز می‌شوند و در طرح ویژه بهداشتی درمانی عشایر نیز 800 کانتینرسیار بهداشتی با زودی در مناطق عشایری فعالیت خواهند کرد.
 
قندالی افزود: همچنین در راستای تقویت زنجیره تولید 260 میلیارد تومان هم به عشایر اختصاص داده و 100 میلیارد تومان به صورت قرض الحسنه جهت حمایت تشکل‌های عشایری پرداخت می‌شود.
 
وی ادامه داد: در زمینه راه روستایی و عشایر اعتباراتی در نظر گرفته نشده که استانداران باید نسبت به این موضوع همت کنند اما 300 میلیارد تومان از اعتبارات آبرسانی روستاها به عشایر اختصاص داده می‌شود.