هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 3 شهريور 1398
ساعت 16:52
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 26 ارديبهشت 1398 ساعت 09:33 2019-5-16 09:33:52
شناسه خبر : 318039
رئیس اتاق کرمان با بیان اینکه بخش خصوص همواره نگران تغییر قانون و مقررات است و این مسئله برنامه‌ریزی اقتصادی را سخت کرده است گفت: هفته‌های گذشته شاهد بودیم که خیلی از گمرکات کشور صادرات خرما را متوقف کردند که یک تصمیم اشتباه بود.
رئیس اتاق کرمان با بیان اینکه بخش خصوص همواره نگران تغییر قانون و مقررات است و این مسئله برنامه‌ریزی اقتصادی را سخت کرده است گفت: هفته‌های گذشته شاهد بودیم که خیلی از گمرکات کشور صادرات خرما را متوقف کردند که یک تصمیم اشتباه بود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، سیدمهدی طبیب‌زاده صبح امروز در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان با بیان اینکه این جلسات در کرمان به‌صورت منظم برگزار می‌شود اظهار داشت: تاکنون 42 جلسه در استان برگزار شده است.
 
وی با اشاره به اینکه محور این جلسات در سال جاری رونق تولید است و از بخش‌های مختلف استان در این جلسه حضور دارند گفت: رونق تولید جزو مهمترین مسائل کشور است و امیدواریم به این شعار به‌طور واقعی توجه شود.
 
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه کشور از مشکلات زیادی رنج می‌برد افزود: رونق تولید باعث اشتغال می‌شود و مجلس، دولت و قوه قضائیه باید به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشند.
 
وی با طرح این سوال که امسال سازمان‌های مرتبط با رونق تولید چه برنامه‌هایی دارند بیان کرد: اداراتی مانند مالیات، تامین اجتماعی و گمرک باید با شعار رونق تولید هماهنگ باشند تا به نتیجه واقعی برسیم.
 
طبیب‌زاده با بیان اینکه در استان کرمان بخش خصوص، دولت، نمایندگان مجلس و دستگاه قضائی عزم جزمی برای رونق تولید دارند و امیدواریم به نتیجه برسیم گفت: از استاندار کرمان درخواست داریم به هر طریقی که می‌شود دستوری اتخاذ شود تمام اقدامات اجرایی بانک‌ها علیه واحدهای تولیدی متوقف شود.
 
وی با ابراز اینکه پیگیری مطالبات بانک‌ها انجام شود اما نگاه سختگیرانه در این شرایط باعث تعطیلی واحدهای تولیدی می‌شود افزود: مسدود کردن حساب‌ها و ممنوع‌المعامله کردن و یا بستن کارخانجات هیچ سودی ندارد و ضربه به کشور است.
 
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه بخش خصوص همواره نگران تغییر قانون و مقررات است بیان کرد: قوانین به راحتی تغییر می‌کند و در نتیجه برنامه‌ریزی اقتصادی را سخت کرده است.
 
وی با تاکید بر اینکه حمایت از تولید باید در دستور کار استان باشد افزود: در هفته‌های گذشته شاهد بودیم که خیلی از گمرکات کشور صادرات خرما را متوقف کردند که یک تصمیم اشتباه بود.
 
طبیب‌زاده با بیان اینکه تمام نیروگاه‌های انرژی بخش خصوصی متضرر شدند و باید تعرفه خرید افزایش پیدا کند گفت: بانک‌ها به طرح‌هایی که سود ندارد تسهیلات نمی‌دهند.