هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 11 شهريور 1398
ساعت 18:15
به روز شده در :
چهارشنبه 25 ارديبهشت 1398 ساعت 14:41 2019-5-15 14:41:23
شناسه خبر : 317967
یک رسانه سنگاپوری نوشت ؛ چنانچه در رویکرد دولت 'دونالد ترامپ' در قبال کره شمالی تغییری اساسی ایجاد نشود، احتمال ازسرگیری رفتار قلدرمابانه پیونگ یانگ زیاد است.
یک رسانه سنگاپوری نوشت ؛ چنانچه در رویکرد دولت 'دونالد ترامپ' در قبال کره شمالی تغییری اساسی ایجاد نشود، احتمال ازسرگیری رفتار قلدرمابانه پیونگ یانگ زیاد است.
 
شبکه سنگاپوری 'چنل نیوز آسیا' با اشاره به آزمایش های موشکی پنجشنبه گذشته پیونگ یانگ، از افزایش هزینه های بن بست مذاکرات با آمریکا و کره جنوبی از سوی کره شمالی در روزهای گذشته به عنوان تاکیدی بر فرصت از دست رفته در نشست ترامپ و 'کیم جونگ اون' در هانوی ویتنام یاد کرد و افزود، این آزمایش های موشکی، واکنشی قابل پیش بینی از سوی حکومت کیم به بن بست دیپلماتیک با دولت آمریکاست. 
 
این چالش های کوچک و بزرگ در حکم واکنش همه جانبه به شرایط برای گرفتن امتیاز در یک فضای ناخوشایند مذاکراتی است. نحوه واکنش کاخ سفید، سوالی بی پرده و عمومی است. هر اقدام تحریک آمیز و خصومت ورزی کره شمالی با آمریکا نمایانگر کاهش اعتبار ترامپ است و کار او را برای جلب حمایت مردم آمریکا از بازگشت به میز مذاکره را سخت تر می کند.
 
در این مطلب آمده است : موشک کوتاه برد اسکندر، تجهیزاتی جدید در زرادخانه موشکی کره شمالی و بیانگر ضربه ای است که پیونگ یانگ می تواند در صورت جنگ به همسایه جنوبی اش بزند، تهدیدی که در قاموس راهبردی کره شمالی، سابقه دار است.
 
آزمایش های اخیر موشکی کره شمالی در راستای سخنان او در آوریل امسال در مجلس عالی خلق کره صورت گرفت، سخنانی که او در آن اشاره کرده بود، تنها تا پایان سال جاری میلادی برای تغییر رویکرد دیپلماتیک آمریکا و ازسرگیری مذاکرات برای دستیابی به توافق صبر خواهد کرد.
 
از این رو، انجام آزمایش های موشکی دیگر تا پایان سال جاری میلادی عجیب نیست. درواقع، این آزمایش های موشکی به معنی خلف وعده هایی است که کیم در مذاکرات او و ترامپ در سنگاپور داده بود. چناچه تا 2020 در رویکرد دولت ترامپ در قبال کره شمالی تغییری ایجاد نشود، به احتمال زیاد پیونگ یانگ به رفتار قلدرمابانه قبل بازمی گردد و آزمایش های هسته ای، آزمایش موشک های دوربردتر، تولید مواد شکافت پذیر و افزایش تسلیحات زرادخانه هسته ای اش را ازسرمی گیرد.
 
نویسنده نوشته است : اگر آمریکا می خواهد مذاکرات با کره شمالی پیش برود، باید امتیاز بدهد. درواقع، با توجه به برتری هسته ای آمریکا، جایگاه بازدارندگی اش و قدرت جهانی، واشنگتن برای دادن امتیاز در شرایط بهتری قرار دارد.
 
منبع:ایرنا