هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 19 شهريور 1398
ساعت 14:27
به روز شده در :
چهارشنبه 25 ارديبهشت 1398 ساعت 14:28 2019-5-15 14:28:46
شناسه خبر : 317962
نماینده جنبش جهاد اسلامی با بیان این‌که هزینه طرح صهیونیستی – آمریکایی معامله قرن را کشورهای عربی خواهند داد، گفت: متاسفانه عرب‌های صهیونیست شده از آمریکا و ترامپ بدتر هستند و این شیاطین عرب از معامله قرن حمایت می‌کنند.
نماینده جنبش جهاد اسلامی با بیان این‌که هزینه طرح صهیونیستی – آمریکایی معامله قرن را کشورهای عربی خواهند داد، گفت: متاسفانه عرب‌های صهیونیست شده از آمریکا و ترامپ بدتر هستند و این شیاطین عرب از معامله قرن حمایت می‌کنند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از ایسنا، ناصر ابوشریف، نماینده جنبش جهاد اسلامی در نشستی که به مناسبت روز نکبت، روز اشغال فلسطین برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: سال 1916 میلادی یعنی در بحبوحه جنگ جهانی اول فرصت مناسبی برای تجزیه امت اسلامی توسط غرب و براساس اعلامیه بالفور و ایجاد رژیم صهیونیستی در فلسطین به وجود آمد و نهایتا پس از 30 سال این فرصت فراهم شد تا انگلیس از قیمومیت خود کناره‌ گرفته و رژیم صهیونیستی تشکیل شود.
 
وی با بیان این‌که استعمارگران اهداف و انگیزه‌های زیادی در آن زمان داشتند، تاکید کرد: هدف اصلی استعمار در آن زمان جلوگیری از هر نوع پیشرفت و خیزش امت اسلامی و سیطره بر مقدرات این امت بود و تشکیل رژیم صهیونیستی عامل کمک‌کننده‌ای به این مساله بود برای این‌که بتوانند منطقه را تجزیه کرده و از وحدت امت اسلامی جلوگیری کنند.
 
نماینده جنبش جهاد اسلامی همچنین بیان کرد: از آن زمان تا به امروز این طرح ادامه داشته و با کمال تاسف اکنون نیز یک فرصت تاریخی به وجود آمده مانند 1916 تا بتوانند طرح غربی و صهیونیستی معامله قرن را اجرا کنند. متاسفانه اوضاع کشورهای عربی و جهان اسلام بسیار بد است و آمریکا تبدیل به قدرتی شده که در رفتارش توازن ندارد و می‌خواهد طرح خود را به زور اجرایی کند.
 
ابوشریف با اشاره به این‌که پول و دین از جمله محورهای معامله قرن هستند، اظهار کرد: اکنون کاملا مشخص است که این دو عامل موتور محرکه قرن می‌باشند و شاهد هستیم که ترامپ از پول صحبت می‌کند و معاون او از دین، درواقع معاونش گروه افراط‌گرای صهیونیستی را تحریک می‌کند.
 
وی خاطر نشان کرد: طرح معامله قرن خیلی وقت است که آغاز شده در همان زمان انتخاب ترامپ در ریاست جمهوری آمریکا. او پس از روی کار آمدن ابتدا اقدام به انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس کرد که به معنای به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر شهر قدس است تا اسرائیل بتواند هر کاری که بخواهد انجام دهد.
 
نماینده جنبش جهاد اسلامی در ادامه اظهار کرد: موضوع دیگری که در قالب معامله قرن مطرح شده بحث مربوط به بازگشت آوارگان است که براساس آن کاملا منتفی شده و تنها 40 هزار نفر که در سال 1948 از فلسطین خارج شدند به رسمیت شناخته شدند که می‌توانند باز گردند.
 
ابوشریف به مساله شهرک‌سازی توسط صهیونیست‌ها اشاره کرد و گفت: متاسفانه شهرک‌سازی براساس طرح معامله قرن هر روز بزرگتر می‌شود و جاده‌هایی احداث می‌شود که می‌توانند محدوده رژیم صهیونیستی را گسترش دهند. براساس این طرح 15 تا 20 درصد کرانه باختری به رژیم صهیونیستی اضافه می‌شود و دیگر مرزها را به رسمیت نمی‌شناسند و هرچه هست ضمیمه اسرائیل می‌شود و براساس این طرح فقط 32 درصد برای فلسطینی‌ها باقی می‌ماند.
 
نماینده جنبش جهاد اسلامی در ادامه به مساله‌ غزه اشاره کرد و گفت: مساله غزه در این طرح نیز مورد اشاره قرار گرفته و خطی که مخالف این طرح است تحت فشار شدید آنها قرار دارد که ایران از جمله کشورهایی است که مخالف معامله قرن است اما شاهد هستیم که ترامپ از زمانی که به قدرت رسیده ایران را به شدت در فشار قرار داده ابتدا از برجام خارج شده و پس از آن هم تحریم‌های گسترده‌ای را اعمال کرده است و اکنون نیز گروه‌های مقاومت را تروریست معرفی می‌کند حتی به سایر کشورها هم فشار وارد می‌آورد تا معامله قرن را اجرایی کنند، لذا این طرح صهیونیستی _ آمریکایی است که هزینه آن را کشورهای عربی می‌پردازند.
 
وی ادامه داد: فکر می‌کنم طی یکی دو سال آینده دشمنی بر فلسطین افزایش خواهد یافت و سالیان زیادی است که مردم فلسطین پایداری کرده‌اند و بیشترین رنج‌ها را متحمل شده‌اند. قدس بارها تخریب شده اما همچنان پابرجاست آن هم با اتکاء به خدا و تکیه بر ملت‌مان. مقاومتی که غزه انجام داد هیچ عذر و بهانه‌ای را برای هیچ فرد و دولتی باقی نگذاشت.
 
نماینده جنبش جهاد اسلامی در پایان گفت: با کمال تاسف عرب‌های صهیونیست‌ شده از آمریکایی‌ها و حتی ترامپ بسیار بدتر هستند. متاسفانه اینها شیاطین عرب هستند که از معامله قرن حمایت می‌کنند اما ما می‌توانیم دشمن را به چالش بکشیم و بر آن غلبه کنیم.