هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 3 شهريور 1398
ساعت 10:24
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 25 ارديبهشت 1398 ساعت 12:06 2019-5-15 12:06:14
شناسه خبر : 317920
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل گفت: کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان با مشارکت همگانی و سازمان‌های مردم‌نهاد قابل تحقق است.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل گفت: کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان با مشارکت همگانی و سازمان‌های مردم‌نهاد قابل تحقق است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، شفیع شفیعی پیش از ظهر امروز در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی اردبیل، اظهار کرد: آسیب‌های اجتماعی دربرگیرنده کلیه آسیب‌هایی است که در سطح جامعه به‌صورت عینی قابل مشاهده بوده و وجدان جمعی و هنجارهای اجتماعی را تهدید نموده و لطمات جبران‌ناپذیری به افراد یک جامعه وارد می‌کند.
 
وی افزود: شناسایی آسیب‌ها، مقابله با تهدیدها، کنترل و کاهش معضلات و فرهنگ‌سازی صحیح برای مشارکت همگانی از وظایف اصلی سازمان‌های مردم‌نهاد در این زمینه است.
 
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل تصریح کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد اجتماعی نقشی اساسی در زمینه ایجاد گفتمان و مشارکت مردمی برای کنترل و کاهش آسیب‌های این حوزه دارند و خواهند داشت.
 
وی با اشاره به اختصاص اعتبار لازم برای دستگاه‌های اجرایی در کاهش آسیب‌های اجتماعی تشریح کرد: در سال 97 به هفت دستگاه اجرایی ذی‌ربط استان اعتبارت لازم با هدف اجرای برنامه‌هایی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی اختصاص یافت.
 
شفیعی بیان کرد: 700 میلیون ریال به اداره کل بهزیستی، 740 میلیون ریال به آموزش و پرورش برای اجرای برنامه‌های پیشگیری اولیه از اعتیاد در محیط‌های آموزشی، یک میلیارد و 200 میلیون ریال برای اجرای مهارت‌های اخلاقی خانواده زندانیان و 400 میلیون ریال برای سازمان بسیج برای اجرای برنامه‌های فرهنگی در محلات و حاشیه ها پرداخت شد.
 
وی ادامه داد: در همین راستا 200 میلیون ریال به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، یک میلیارد ریال برای حوزه هنری و تولید فیلم‌های کوتاه مربوط به آسیب‌های اجتماعی و 400 میلیون ریال به اداره کل ورزش و جوانان برای اجرای جشنواره‌های ورزشی، بومی و محلی در سال گذشته ابلاغ و جذب شد.
 
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گفت: از اعتبارات استانی نیز در خصوص جلوگیری از خودکشی و توانمندسازی خانواده‌ها 500 میلیون ریال و برای کاهش اعتیاد نیز 500 میلیون ریال اختصاص یافت.
 
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در این جلسه مدیران دستگاه‌های اجرایی حاضر درباره راه‌کارهای کاهش آسیب‌های اجتماعی تبادل نظر کردند.