هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 16 خرداد 1399
ساعت 17:22
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 25 ارديبهشت 1398 ساعت 11:06
چهارشنبه 25 ارديبهشت 1398 10:58 ساعت
2019-5-15 11:06:21
شناسه خبر : 317887
وزیر خارجه انگلیس بر این باور است که این کشور در شرایط کنونی به هیچ گونه انتخابات ملی یا همه پرسی درباره برگزیت نیاز ندارد.
وزیر خارجه انگلیس بر این باور است که این کشور در شرایط کنونی به هیچ گونه انتخابات ملی یا همه پرسی درباره برگزیت نیاز ندارد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از رویترز، جرمی هانت وزیر خارجه انگلیس روز سه شنبه در اظهاراتی گفت: بریتانیا در شرایط فعلی به یک انتخابات ملی یا همه پرسی دیگری درباره برگزیت نیاز ندارد.
 
وی در ادامه افزود: این غیر ممکن نیست که با حزب کارگر بر سر برگزیت به یک توافق نهایی دست یابیم ولی این مساله در دی ان ای دو حزب است که هرگز به یکدیگر اعتماد نکنند. تصور می کنم این به نفع هیچ یک از دو حزب نیست که در شرایط کنونی یک انتخابات سراسری یا همه پرسی دیگری درباره برگزیت برگزار شود چرا که برگزیت همه احزاب را پراکنده کرده و موجب تشدید تفرقه می شود.
 
وزیر خارجه انگلیس اظهار داشت: خیلی سخت است که بتوان تصور کرد برگزاری یک انتخابات سراسری چگونه می تواند اوضاع را تغییر دهد.
 
وی در پاسخ به این سئوال که آیا ممکن است دولت انگلیس برگزیت بدون توافق را به عنوان پیشنهاد مطرح کند، گفت: پارلمان انگلیس خواستار برگزیت بدون توافق نیست.
 
این در شرایطی است که سخنگوی دولت ترزا می نخست وزیر انگلیس نیز گفت: دولت لندن به دنبال آمادگی برای ترک اتحادیه اروپا بدون دستیابی به یک توافق است.
 
اگر پارلمان انگلیس توافق برگزیت را تصویب نکند، بریتانیا باید 31 اکتبر بدون توافق رسما از اتحادیه اروپا خارج شود.