هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 3 شهريور 1398
ساعت 10:18
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 25 ارديبهشت 1398 ساعت 11:02 2019-5-15 11:02:30
شناسه خبر : 317884
رئیس جمهور روسیه در دیدار با وزیر خارجه آمریکا ضمن تاکید بر ضرورت افزایش همکاری‌های مسکو و واشنگتن در افغانستان اظهارداشت که طالبان در این کشور در حال قدرتمندتر شدن است.
رئیس جمهور روسیه در دیدار با وزیر خارجه آمریکا ضمن تاکید بر ضرورت افزایش همکاری‌های مسکو و واشنگتن در افغانستان اظهارداشت که طالبان در این کشور در حال قدرتمندتر شدن است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، «یوری اوشاکوف» دستیار «ولادیمیر پوتین» اظهارداشت: رئیس جمهور روسیه و وزیر خارجه آمریکا در دیدار با یکدیگر درباره افغانستان، سوریه، لیبی و ونزوئلا گفت‌وگو کردند.
 
به گزارش «تاس»، دستیار رئیس جمهور روسیه گفت که در این دیدار دو طرف بر لزوم افزایش همکاری‌ها در افغانستان تاکید کردند.
 
اوشاکوف اظهارداشت: رئیس جمهور و وزیر خارجه آمریکا بر همکاری خوب کارشناسان کشورهای ما در افغانستان تاکید کردند. علاوه بر آن نیز رئیس جمهور ما تاکید کرد موضوع توافق در افغانستان و روند صلح این کشور موضوعی پیچیده و دشوار است.
 
دستیار پوتین گفت که رئیس جمهور روسیه در این دیدار اظهار داشته که موضع طالبان در حال قویتر شدن است، بنابراین دو کشور باید همکاری‌های خود را برای متعادل کردن قدرت در افغانستان افزایش دهند.
 
وزیر خارجه آمریکا در حالی برای دیدار با رئیس جمهور روسیه به مسکو رفته است که 6 دور از مذاکرات مستقیم آمریکا با طالبان بدون نتیجه محسوسی پایان یافته و طالبان با وجود اصرار واشنگتن حاضر به دیدار با نمایندگان دولت افغانستان و یا اعلام آتش‌بس نشده است.
 
کارشناسان بر این باورند که طالبان از موضع قدرت وارد گفت‌وگو شده و از اینرو حاضر به امتیازدهی به آمریکا نیست.
 
«شیر محمد عباس استانکزی» رئیس هیئت مذاکره‌کننده طالبان اخیرا در اظهاراتی گفته بود که آمریکا در افغانستان در آستانه شکست قرار دارد و این کشور بزودی پس از ایجاد یک توافق و یا به زور نیزوهای خود را از افغانستان خارج خواهد کرد.