هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 22 شهريور 1398
ساعت 21:10
به روز شده در :
سه شنبه 24 ارديبهشت 1398 ساعت 13:18 2019-5-14 13:18:24
شناسه خبر : 317796
فرمانده مرزبانی کشور گفت: هیچ وقت تحریم ها نمی‌تواند تاثیرگذار باشد و ما را از پای درآورد زیرا با وجود منابع غنی و همبستگی مردم و روح غنی دین مبین اسلام شکست ما امکان‌پذیر نیست.
فرمانده مرزبانی کشور گفت: هیچ وقت تحریم ها نمی‌تواند تاثیرگذار باشد و ما را از پای درآورد زیرا با وجود منابع غنی و همبستگی مردم و روح غنی دین مبین اسلام شکست ما امکان‌پذیر نیست.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، سردار قاسم رضایی امروز در آئین تکریم و معارفه فرماندهی مرزبانی خوزستان اظهار داشت: مرز هر کشور به منزله ناموس آن کشور است و تا جایی جایگاه دارد که در قانون اساسی آمده بنابراین هر گونه تغییری در مرز ممنوع است مگر به مصلحت نظام و به تصویب چهارپنجم نمایندگان مجلس برسد. 
 
وی افزود: جایگاه مرز بسیار حساس است و کوچکترین اتفاق در آن بین‌المللی می‌شود به طوری درگیری بین دو سرباز در دوسوی مرز بلافاصله بین‌المللی می‌شود.
 
فرمانده مرزبانی کشور گفت: با 15 کشور همسایه هستیم و سومین کشور جهان به لحاظ همسایه و به لحاظ وسعت نخستین کشور جهان در مورد وجود همسایه در کنارمان هستیم و آنچه را که امروز در مقابل تحریم‌ها خودش را شکست‌ناپذیر جلوه می‌دهد یک مولفه رهبری و مولفه دیگر مردم و سومین منابع غنی است و هیچ وقت تحریم‌ها نمی‌تواند تاثیرگذار باشد و ما را از پای درآورد زیرا با وجود همین منابع غنی و همبستگی مردم و روح غنی دین مبین اسلام شکست ما امکان‌پذیر نیست.
 
وی افزود: هیچ کشوری به اندازه ایران تهدیدات برون مرزی ندارد اما علی‌رغم آن امن‌ترین کشور در منطقه هستیم. حضور و اعلام  یک شناور جنگی استکبار در منطقه نه اینکه تاثیر منفی در اراده ملت ندارد بلکه بلعکس شده و در برخی جاها آن را به استهزاء گرفته‌اند.
 
رضایی افزود: مرزبانان به عنوان مولفه موثر در قدرت نظامی و امنیتی و حتی قدرت نرم در راستای پیشگیری از تهدیدها هستند. معادله‌ای که ما داریم تفاوتی بین دوران دفاع مقدس و مرزبانی وجود ندارد.
 
وی با بیان اینکه خانواده‌های مرزبانان دائما زیر قرآن همسران و فرزندان خود را بدرقه می‌کنند، گفت: پیامبر اکرم(ص) می‌فرماید همه انسان‌ها تا زمانی که زنده هستند اعمالشان ثبت می‌شود اما زمانی که نفس قطع شد پرونده‌اش تا روز قیامت بسته می‌شود اما مرزبان که پرونده آن تا روز قیامت باز است و برای آن به عنوان مجاهد فی سبیل‌الله حسنه ثبت می‌شود.
 
فرمانده مرزبانی کشور گفت: از ملت شریف استان، مرزنشینان خوزستان همه مسئولان، علما و خانواده شهدا سپاسگزارم که مجموعه مرزبانی را حمایت می‌کنید. مرزهای خوزستان جزو مهمترین مرزهای ما است و خوشبختانه با همکاری همه امروز یکی از بهترین مرزهای کشور است. 
 
وی ادامه داد: کشورهای ثالثی که در منطقه و خلیج فارس هستند مخل امنیت هستند و  امروز دغدغه‌ای در هیچکدام از مرزها علی‌رغم تهدیدهای بسیار زیادی که داریم مشکلی وجود ندارد چرا که مرزبانان با روحیه انقلابی و دفاع مقدس حضور دارند.
 
رضایی با بیان اینکه امروز ارزش‌های دفاع مقدس و تکلیف‌مداری در مرز و خانواده‌های آنان جاری است گفت: در یک دهه گذشته اقدامات خوبی در این استان انجام شد و مرزها امن‌تر شد و تردد‌های غیرمجاز صفر شد و امروز امنیت در مرزها به حد اعلای خود رسیده است.