هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 22 شهريور 1398
ساعت 21:10
به روز شده در :
سه شنبه 24 ارديبهشت 1398 ساعت 13:14 2019-5-14 13:14:57
شناسه خبر : 317795
پادشاه عربستان سعودی از رئیس شورای نظامی انتقالی در سودان برای حضور در نشست سازمان همکاری اسلامی، که اواخر ماه جاری در مکه برگزار خواهد شد، دعوت کرده است.
پادشاه عربستان سعودی از رئیس شورای نظامی انتقالی در سودان برای حضور در نشست سازمان همکاری اسلامی، که اواخر ماه جاری در مکه برگزار خواهد شد، دعوت کرده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از اسپوتنیک، شورای نظامی انتقالی در سودان، روز گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد: «عبدالفتاح البرهان عبدالرحمن» رئیس شورای نظامی انتقالی دعوت رسمی «سلمان بن عبدالعزیز آل سعود» پادشاه عربستان سعودی را برای مشارکت در چهاردمین اجلاس سران کشورهای اسلامی، که از 31 ماه مه جاری به مدت دور روز در مکه مکرمه برگزار خواهد شد، دریافت کرد.»
 
طبق این بیانیه، «حسن جعفر» سفیر سعودی در سودان پیام ملک سلمان را به طرف سودانی منتلف کرده و گفته است که هدف از اجلاس مکه، تقویت همبستگی میان کشورهای اسلامی و بررسی مسائل مورد اهتمام امت اسلام است.
 
در صورت قبول این دعوت، این نخستین سفر خارجی البرهان از زمان ریاست بر شورای نظامی انتقالی در 12 آوریل، محسوب خواهد شد.
 
البرهان یکی از بزرگ‌ترین حامیان اعزام بیش از 5 هزار نظامی سودانی به یمن برای شرکت در جنگ کنونی بوده که ده‌ها هزار کشته و زخمی در میان غیرنظامیان یمنی منجر بر جای گذاشته است. البرهان شخصا بر انتخاب یگان‌های ویژه نظارت داشت و اینکه رهبری عربستان از روز اول ریاست او از ارسال کمک‌های بشردوستانه به سودان و حمایت از این شورا صحبت می‌کند، بی‌دلیل نیست و بعید به نظر نمی‌رسد که «سودان تحت رهبری البرهان» به ائتلاف نظامی «ناتوی عربی» بپیوندد.