هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 22 بهمن 1398
ساعت 16:28
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 24 ارديبهشت 1398 ساعت 12:36
سه شنبه 24 ارديبهشت 1398 12:34 ساعت
2019-5-14 12:36:12
شناسه خبر : 317789
مستند «بلوچستان» به کارگردانی محسن زارعی در بیست و دومین قسمت از فصل سوم برنامه «به اضافه مستند» به روی آنتن شبکه مستند خواهد رفت.
مستند «بلوچستان» به کارگردانی محسن زارعی در بیست و دومین قسمت از فصل سوم برنامه «به اضافه مستند» به روی آنتن شبکه مستند خواهد رفت.

به گزارش رجانیوز، جدیدترین قسمت از برنامه تلویزیونی «به اضافه مستند»، با پخش و بررسی مستند «بلوچستان» به کارگردانی محسن زارعی از شبکه مستند پخش خواهد شد. در این قسمت و پس از پخش مستند، دکتر حسین‌علی شهریاری، نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی و حمیدرضا خان‌محمدی، مسئول هیئت آل یاسین، از گروه‌های جهادی فعال در سیستان و بلوچستان مهمان برنامه خواهند بود و به بررسی مشکلات استان سیستان و بلوچستان و محرومیت این منطقه از کشورمان می‌پردازند. علاوه بر این، محمد تقی فهیم و سعید قطبی‌زاده به نقد و بررسی فرمی این مستند خواهند پرداخت.


مستند «بلوچستان»، روایتی تصویری و مستند از محرومیت‌های منطقه بلوچستان و وضعیت توسعه‌یافتگی آن در سال‌های اخیر است. در این مستند، مشکلات و محرومیت‌های بزرگ‌ترین استان کشور در حوزه‌های کشاورزی، آموزش، بهداشت، صنعت و ... مورد نقد و بررسی قرار گرفته و تصاویری واقعی از زندگی اهالی حاشیه‌نشین این استان ‌به نمایش درمی‌آید.


سیستان و بلوچستان را باید بزرگ‌ترین استان و در عین حال حاشیه‌ای‌ترین استان کشور دانست. این موضوع در ابعاد رسانه‌ای نیز نمود داشته و نسبت به این منطقه از کشورمان خبررسانی مناسبی انجام نمی‌شود. بیش‌تر اخبار منتشر شده درباره این منطقه، اخبار منفی نظیر تبعید، مواد مخدر، گروه‌های تروریستی و ... است که این اتفاق ریشه در حاشیه‌ای بودن سیستان و بلوچستان دارد.


مستند «بلوچستان» که به کارگردانی محسن زارعی و به تهیه‌کنندگی شبکه مستند سیما ساخته شده است، پیش از این در بخش شهید آوینی جشنواره حقیقت و جشنواره عمار حضور داشت و اکنون برای اولین بار در شبکه مستند و برنامه «به اضافه مستند» پخش و رونمایی خواهد شد. این قسمت از برنامه روز سه‌شنبه 24 اردیبهشت ساعت 20:30 از شبکه مستند پخش خواهد شد و بازپخش آن روزهای چهارشنبه 25 اردیبهشت ساعت 9 و جمعه 27 اردیبهشت ماه ساعت 13:30 است.


«به اضافه مستند»، مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که به پخش مستندهای دیده نشده در تلویزیون و بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند می‌پردازد. این برنامه با اجرای سیدمحمدعلی صدری‌نیا و کارگردانی محمدرضا رضاییان با دکوری جدید و آیتم‌هایی متنوع سه‌شنبه‌های هرهفته ساعت 20:30 به روی آنتن شبکه مستند می‌رود.


انتهای پیام/