هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 2 مهر 1399
ساعت 16:07
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 22 ارديبهشت 1398 ساعت 16:59
يكشنبه 22 ارديبهشت 1398 16:58 ساعت
2019-5-12 16:59:59
شناسه خبر : 317633
با تخصصی شدن همه زمینه ها در دنیای امروز، در بیشتر حوزه ها ، افراد برای حل و فصل مسائل نیاز به متخصص دارند.

هر فرد ممکن است در طول زندگی با مسائل حقوقی مواجه شود و گاهی اوقات دشواری و پیچیدگی ها در موارد حقوقی به قدری زیاد می شود که خود فرد به تنهایی نمی تواند از پس موارد حقوقی بر بیاد و نیاز دارد از فردی متخصص در این حوزه کمک بگیرید.

 

عدم آگاهی سازمان ها از قوانین نیز ممکن است شرکت ها و سازمان ها را متحمل ضررهای مالی بسیار کرده و یا سازمان ها را وارد مسائل پیچیده قانونی کند. به همین دلیل مشورت گرفتن از یک متخصص حقوقی در تمامی امور شرکت ها و سازمان ها از ضروریات یک شرکت و سازمان به حساب می آید.

 

 

 

به طور کلی، برخلاف تصور عموم، صحبت با وکیل و مشاورین حقوقی فقط مختص به زمان طرح یک دعوا نیست و بیشترین کمک را می توان از وکلا و مشاورین حقوقی در زمان پیش از طرح یک دعوا گرفت؛ اگر شما می خواهید کالا یا زمینی را بخرید و یا  خواهید قرارداد کاری را  امضا کنید و یا قبل از ازدواج می توانید با مشاورین حقوقی وکلا مشورت کرده و با هزینه بسیار کمتر نسبت به طرح یک دعوا، از بروز اختلاف و دعوا پیشگیری کنید.  

 

اگر به هر دلیل امکان مراجعه حضوری به مشاورین حقوقی برای شما فراهم نیست نگران نباشید راه آسان ترین هم برای برقراری ارتباط با مشاورین حقوقی وجود دارد؛ شما می توانید از مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی بهره بگیرید و در کمترین زمان راهنمایی های لازم را از یک مشاوره حقوقی مجرب دریافت کنید.

 

همه چیز درباره مهریه با مشاوره حقوقی مهریه

یکی از اصلی ترین مسائل در زمان ازدواج، تعیین مهریه است. گاهی اوقات بر سر تعیین میزان مهریه بین خانواده ها اختلاف ایجاد می شود و حتی ممکن است به همین دلیل ازدواج سر نگیرد.

 

قبل از این که به دلیل زیاد یا کم بودن مهریه ازدواجی بر هم بخورد بهتر است بدانید که اگر بعد از ازدواج خانمی مهریه خود را طلب کند، اگر مهریه خانم 110 سکه باشد، خانم حق مطالبه دارد و در صورتی که آقا از پرداخت این میزان مهریه خودداری کند، امکان بازداشت کردن مرد وجود دارد.

 

اگر میزان مهریه خانم بیش از 110 سکه باشد، پرداخت این میزان توسط مرد به توانایی مالی او بستگی دارد و اگر آقا توان پرداخت مالی نداشته باشد، حکم بازداشت بر او صادر نخواهد شد اما این به این معنی نیست که مهریه خانم بخشیده می شود؛ در چنین شرایطی، پرداخت طبق نظر دادگاه صورت می گیرد.

 

هر فرد می تواند با بهره گرفتن از مشاوره حقوقی مهریه از پیچ و خم های دریافت مهریه آگاه شود؛ و با کمک کارشناسان این حوزه، به گونه ای عمل کند تا متحمل ضرر و زیان نشود.

 

یکی دیگر از مواردی که ممکن است برای خانم ها پیش بیاید، بخشیدن مهریه است. اگر خانمی بخواهد مهریه خود را ببخشد، باید موارد زیر را مد نظر داشته باشد:

اول این که بخشیدن مهریه قبل از عقد امکان پذیر نیست و بعد از ثبت عقد می توان این کار را کرد.

 

برای بخشیدن مهریه، لازم نیست کار سخت و پیچیده ای را انجام دهید؛ کافیست روی یک کاغد بنویسید مهریه خود را می بخشید و سپس نوشته خود را امضا کنید و اثر انگشت بزنید.

 

در صورتی که می خواهید بخشیدن مهریه را رسمی کنید؛ باید به دفترخانه ثبت اسناد رسمی مراجعه کنید.

بخشیدن مهریه، یک نوع اقرارنامه ثبتی است و بعد از ثبت باید در در دفتر خانه ای که خانم و آقا عقد کرده اند نیز ثبت شده و در عقدنامه هم ذکر شود.

یکی دیگر از مواردی که حین بخشیدن مهریه ممکن است پیش بیاید؛ اذن پدر است. به طور کلی نه در شرع و نه در قانون ذکر نشده که برای بخشیدن مهریه نیاز به اذن پدر است اما دفترخانه ها اذن پدر را برای بخشیدن مهریه و ثبت آن الزامی کرده اند.

 

گاهی اوقات این کار توسط دفترخانه ها بدون اذن پدر انجام می شود، اما معمولا در چنین موقعیت هایی، پول بیشتری از فرد گرفته می شود.

 

آیا قانون حضانت فرزند دختر تغییر کرده است؟

جدایی پدر و مادر معمولا برای فرزندان سخت است و فشار روانی زیادی را متحمل می شوند. بعد از جدایی پدر و مادر، با توجه به اختلافات پیش آمده، ممکن است برای حضانت فرزندان نیز اختلافاتی پیش بیاد و کودکان قربانی دعوای مادر و پدر بشوند.

 

همان طور که می دانید، برای حضانت فرزندان، از قبل قانون تعیین شده و با توجه به سن فرزند، حضانت او را به پدریا مادر می دهند؛ در صورتی که پدر و مادر در مورد حضانت به توافق نرسند، دادگاه حضانت فرزند را مشخص می کند.

 

اگر فرزندان به بلوغ رسیده باشند، خود مشخص می کنند که می خواهد در کنار کدام والد زندگی کنند.

 

به طور کلی بعد از جدایی پدر و مادر حضانت فرزندان چه دختر و چه پسر اولویت با مادر است، بعد با پدر و اگر در حضانت اختلافی پیش بیاید، دادگاه حضانت را مشخص می کند.

 

معمولا دادگاه بر اساس مصلحت طفل، حضانت را مشخص می کند؛ مثلا ممکن است پدر فرزند هیچ عیبی نداشته باشد اما دادگاه حضانت را به مادر واگذار کند! تشخیص به عهده دادگاه است.

 

برای فرزند دختر نیز حضانت به همان شکل است که توضیح داده شد و قانون جدید حضانت فرزند دختر تصویب نشده است؛ با این حال می توانید با مشاورین حقوقی ما در الو سلام مشاور تماس بگیرید و اطلاعات  دقیق تر در مورد این موضوع را از آن ا بخواهید.

 

لازم به ذکر است، حضانت با ولایت فرق دارد و نباید این دو را یکی دانست.

حضانت به معنی حفظ و مراقبت و پرورش دادن کودک و حفظ ارتباط او با دنیای بیرون است و ولایت به معنی قدرت و اختیاری است که قانون برای اداره اموال و امور مالی ، قانون به پدر و جد پدری می دهد.

 

بهره گیری ازخدمات مشاوره تلفنی حقوقی

مرکز الو وکیل در کلیه ساعات شبانه روز خدمات مشاوره ای ارائه می دهد و برای آنکه با مشاوران حقوقی ما در ارتباط باشید کافی است با شماره 02166081200 تماس بگیرید.