هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 22 شهريور 1398
ساعت 23:30
به روز شده در :
پنجشنبه 19 ارديبهشت 1398 ساعت 10:12 2019-5-9 10:12:44
شناسه خبر : 317263
رییس ستاد ارتش آمریکا اظهار داشت تا پایان کامل جنگ و درگیری‌ها در افغانستان، لازم است نیروهای آمریکایی در این کشور باقی بمانند.
رییس ستاد ارتش آمریکا اظهار داشت تا پایان کامل جنگ و درگیری‌ها در افغانستان، لازم است نیروهای آمریکایی در این کشور باقی بمانند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، «جوزف دانفورد» رییس ستاد ارتش آمریکا تاکید کرد تا پایان کامل جنگ و درگیری‌ها در افغانستان، لازم است نیروهای آمریکایی در این کشور باقی بمانند.
 
این اظهارات ظاهرا اشاره به حضور درازمدت نظامی آمریکا در افغانستان دارد؛ موضوعی که در ابراز نظرهای مقامات آمریکایی حداقل در ماه‌های اخیر تازگی دارد.
 
به نوشته رویترز، ژنرال دانفورد روز چهارشنبه در کنگره آمریکا گفت: فکر می‌کنم تا زمانی که بی ثباتی در افغانستان ادامه داشته باشد، ما به حفظ نیروهای ضد تروریزم در آنجا نیاز داریم.
 
این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که آمریکا ظرف ماه‌های اخیر درگیر مذاکرات طولانی و پشت درهای بسته با نمایندگان گروه طالبان بر سر احتمال پایان دادن جنگ در این کشور بوده است.
 
به گفته منابع طالبان و مقامات آمریکایی، طرح خروج نیروهای خارجی از افغانستان و نیز تضمین اینکه افغانستان بار دیگر به پایگاهی برای تروریزم بین‌المللی تبدیل نخواهد شد، از مسایل مورد بحث در این گفتگوها بوده است.
 
خلیلزاد، فرستاده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان که درگیر مذاکرات مستقیم با طالبان است، گفته که آمریکا در صورتی که مطمئن شود تهدید امنیتی از افغانستان متوجه جهان نیست، به ادامه حضور نظامی در این کشور نیاز نخواهد داشت.