هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 20 شهريور 1398
ساعت 14:10
به روز شده در :
پنجشنبه 19 ارديبهشت 1398 ساعت 10:00 2019-5-9 10:00:14
شناسه خبر : 317262
فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری گفت:با توجه به مشهود بودن جرم روزه‌خواری با روزه‌خواران در ملاعام طبق قانون برخورد می‌شود.
فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری گفت:با توجه به مشهود بودن جرم روزه‌خواری با روزه‌خواران در ملاعام طبق قانون برخورد می‌شود.
 
غلام‌عباس غلام‌زاده، گفت: روزه‌خواری در ملاءعام از نظر شرعی حرام، مصداق جرم مشهود و قابل تعقیب است و معذوراتی مانند بیماری و مسافرت مجوز روزه‌خواری در انظار عمومی نیست.
 
فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری خطاب به متصدیان هتل‌ها، رستوران‌های بین‌راهی، میهمان‌پذیرها، پایانه‌ها و فرودگاه‌های استان افزود: صرفاً برای مسافران خود می‌توانند با اخذ مجوز از مراجع ذی‌ربط، با رعایت شئونات اسلامی و پوشش فضای مربوطه فعالیت کنند و ارائه خدمات توسط سایر مراکز پذیرایی از اذان صبح تا اذان مغرب ممنوع بوده و در صورت مشاهده برابر مقررات با متخلفان برخورد می‌شود.
 
وی ادامه داد: پلیس از رانندگان وسایط نقلیه عمومی و خصوصی انتظار دارد از تظاهر به روزه‌خواری، استعمال دخانیات و ایجاد آلودگی صوتی پرهیز کنند همچنین با توجه به این که در ماه رمضان فضای کشور آکنده از عطر بندگی و معنویت است شهروندان در رعایت عفاف و حجاب، مهربانی، کمک به مستضعفان و دیگر وظایف انسانی اهتمام داشته باشند.
 
غلام‌زاده تصریح کرد: مأموران پلیس در فرماندهی انتظامی چهارمحال و بختیاری تمام تلاش خود را جهت تسهیل ترافیک، عبور و مرور و سالم‌سازی فضای عمومی به کار می‌بندند و مردم ضمن همکاری و همیاری در صورت مشاهده موارد خلاف، از طریق تلفن 110 پلیس را در اجرای قانون یاری دهند.
 
منبع:فارس