هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 25 تير 1399
ساعت 21:38
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 19 ارديبهشت 1398 ساعت 08:38
پنجشنبه 19 ارديبهشت 1398 08:09 ساعت
2019-5-9 08:38:03
شناسه خبر : 317232
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به کمبود تجهیزات و نیروی انسانی در مدارس شهرستان‌های غرب استان تهران گفت: کمبود نیروی انسانی در استان تهران تا مهر ۹۸ برطرف می‌شود.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به کمبود تجهیزات و نیروی انسانی در مدارس شهرستان‌های غرب استان تهران گفت: کمبود نیروی انسانی در استان تهران تا مهر ۹۸ برطرف می‌شود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، محمد بطحائی دیروز در همایش تدبیر و امید در گام دوم انقلاب با تأکید بر قرار داشتن نظام تعلیم و تربیت کشور بر آموزه‎های اسلامی اظهار داشت: هدف در تعلیم و تربیت اسلامی به‌سمت الله است و در این نکته است که نظام‌های تعلیم و تربیت مسیرشان از یکدیگر جدا می‌شود، در یک نظام اسلامی فرزندان یاد می‌گیرند که چطور مسیر زندگی را طی کنند و دست افتاده‌ای را بگیرند در حالی که در دیگر نظام‌ها ماهیت آموزشی به‌گونه‌ای دیگر است.
 
وی ادامه داد: در نظامی که تعلیم و تربیت دینی به‌همراه تعلیم و فرهنگ اسلامی اثرگذار است کار معلمی مقدس می‌شود چون معلم جاده و مسیری را فراهم می‌کند که دانش‌آموز متصف به صفات باری تعالی شود.
 
وزیر آموزش و پرورش همچنین بیان کرد: تمام کارها در آموزش و پرورش این‌گونه است که در مسیر تربیت دانش‌آموزان متصف به صفات الهی صورت پذیرد؛ ازاین‌رو وقتی سخن از یادگیری انجام می‌شود باید مسیر را به‌خوبی تعیین و برنامه‌ریزی کرد.
 
بطحائی با ابراز اینکه هدف از سند تحول تربیت است افزود: ما باید به‌سمتی پیش برویم که مدرسه روی پای خود بایستد و همه چیز در بطن یادگیری در مدارس باشد و امروز با وجود توانایی اندک مردم در بحث مشارکت در مدارس شاهد هستیم که باری از مشکلات مدیریت مدارس کاسته شده است.
 
وی خاطرنشان کرد: ما در آموزش و پرورش به‌دنبال کاهش مشکلات زیرساختی هستیم که کنار آن افزایش روحیه پرورش و تربیت معلمان نیز حائز اهمیت است، ما مصمم هستیم که مدرسه باید به‌عنوان یک هویت مستقل مورد توجه قرار گیرد و در مسائل خود تصمیم‌گیری کند و این یکی از سیاست‌های اصلی ما است.
 
وزیر آموزش و پرورش سپس با اشاره به لزوم رعایت سلسله‌مراتب در حوزه‌های آموزشی و تربیتی اضافه کرد: فاصله‌هایی که از سیاست تا مدرسه وجود دارد باید کوتاه شود و اقدامات و سیاست‌هایی که اندیشیده می‌شود فاصله کمی با سیاست‌ها داشته باشد، امروز عضلات خلاقیت مدارس ما به تحلیل رفته و مدارس با عصا حرکت می‌کنند  که اگر عصا را برداریم مدرسه زمین می‌خورد.
 
بطحائی در پایان با اعلام اینکه کمبود نیروی انسانی در استان تهران تا مهر 98 رفع می‌شود خاطرنشان کرد: برخی نگرانی‌ها مبنی بر این وجود دارد که اگر نتوانیم تجهیزات مدارس و نیروی انسانی را در شهرستان‌های استان تهران مطابق با رشد جمعیت افزایش دهیم  مدارس 3شیفته شوند که امیدوارم با افتتاح مدارس و کلاس‌های جدید در شهریار مشکل کمبود مدارس در این منطقه برطرف شود.