هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 18 خرداد 1399
ساعت 01:45
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 18 ارديبهشت 1398 ساعت 14:49
چهارشنبه 18 ارديبهشت 1398 14:41 ساعت
2019-5-8 14:49:42
شناسه خبر : 317217
رئیس کمیته امور بین‌الملل دومای روسیه با تأکید بر اینکه ایران بطور کامل از برجام خارج نشده، گفت: اکنون باید تمام تلاش‌ها روی حفظ این توافقنامه چندجانبه متمرکز شود و طرف‌های اروپایی و آمریکایی باید به سمت مذاکره با تهران روی آورند.
رئیس کمیته امور بین‌الملل دومای روسیه با تأکید بر اینکه ایران بطور کامل از برجام خارج نشده، گفت: اکنون باید تمام تلاش‌ها روی حفظ این توافقنامه چندجانبه متمرکز شود و طرف‌های اروپایی و آمریکایی باید به سمت مذاکره با تهران روی آورند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از خبرگزاری «تاس»، "لئونید اسلوتسکی" رئیس کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه اعلام کرد، ایران هنوز بطور نهایی از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) خارج نشده و در شرایط کنونی بسیار مهم است که همه تلاش‌ها برای حفظ این توافقنامه چندجانبه انجام شود.  
 
به عقیده وی، توقف اجرای بخشی از تعهدات در چارچوب برجام از سوی تهران، نتیجه سیاست ناعادلانه و تهاجمی دولت آمریکا در برخورد با جمهوری اسلامی است.
 
اسلوتسکی امروز (چهارشنبه) در جمع خبرنگاران گفت: «توقف بخشی از تعهدات ایران در چارچوب برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) ، نتیجه سیاست غیرمسئولانه واشنگتن در برخورد با تهران است. دقیقا یک سال قبل دونالد ترامپ تصمیم گرفت تا از توافق هسته‌ای با ایران خارج شود، توافقنامه‌ای که برای انعقادش تلاش‌های دیپلماتیک بسیاری انجام گرفت و شورای امنیت سازمان ملل هم آن را مورد تایید قرار داد. در طول این یک سال اعمال فشارها بر جمهوری اسلامی تنها افزایش یافته: تحریم‌های آمریکا از سر گرفته شدند، نیروهای مسلح این کشور (سپاه پاسداران) بعنوان سازمان تروریستی شناخته شد و همین یکی دو روز قبل "جان بولتون" مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا از اعزام ناوهای هواپیمابر به سواحل ایران خبر داد. به همین دلیل به عقیده من، اعلام امروز رئیس جمهور "حسن روحانی" در حقیقت پاسخ مستقیم تهران به خط مشی ناعادلانه و تهاجمی واشنگتن است.»   
 
رئیس کمیته امور بین الملل دوما با یادآوری این واقعیت که تهران هنوز بطور کامل از توافقات هسته‌ای خارج نشده است، افزود: «در شرایط کنونی بسیار مهم است که همه تلاش‌ها برای حفظ این توافقنامه چندجانبه صورت گرفته و مقامات تهران از اقداماتی که باعث بی ثباتی و آسیب رسیدن به امنیت منطقه شوند، خودداری کنند. به‌خصوص آنکه طرف ایرانی از مذاکره استقبال کرده و همواره آمادگی خود برای گفت‌وگو را اعلام کرده است. اکنون ضروری است تا شرکای اروپایی و آنسوی اقیانوس ما این مسئله را درک کنند.»
 
"حسن روحانی" رئیس جمهوری ایران امروز اعلام کرد که نامه‌هایی برای کشورهای شرکت کننده در توافقنامه هسته‌ای ارسال شده و توقف اجرای برخی مفاد برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) از سوی ایران به آنها اطلاع داده شده است.