هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 18 خرداد 1399
ساعت 00:12
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 18 ارديبهشت 1398 ساعت 14:39
چهارشنبه 18 ارديبهشت 1398 14:23 ساعت
2019-5-8 14:39:20
شناسه خبر : 317216
یک تحلیلگر آمریکایی بر این باور است که دونالد ترامپ به دنبال جنگ با جمهوری اسلامی ایران نیست و تنها سعی می‌کند تا لابی صهیونیستی را راضی نگه دارد.
یک تحلیلگر آمریکایی بر این باور است که دونالد ترامپ به دنبال جنگ با جمهوری اسلامی ایران نیست و تنها سعی می‌کند تا لابی صهیونیستی را راضی نگه دارد.
 
«فیلیپ وایس» تحلیلگر ارشد آمریکایی تاکید کرد: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به دنبال جنگ با ایران نیست و صرفا قصد دارد لابی اسرائیلی را در آستانه انتخابات ریاست جمهوری 2020 میلادی راضی کند.
 
وی در پاسخ به سئوالی درباره اقدام اخیر آمریکا در استقرار یک گروه ضربت در خاورمیانه تصریح کرد: تصور نمی کنم جنگی به وقوع بپیوندد، البته این گونه اقدامات احمقانه می تواند نتایج خطرناکی به همراه داشته باشد. ترامپ به دنبال جنگ نیست. او می داند که به راه انداختن جنگ موجب تخریب ریاست جمهوری اش در انتخابات 2020 خواهد شد.
 
کاخ سفید یکشنبه شب اعلام کرده است که ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن در منطقه خلیج فارس مستقر شده است تا یک پیام آشکار و شفاف را برای تهران ارسال کند.
 
جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است که استقرار تجهیزات نظامی با هدف ارسال یک پیام روشن برای ایران بوده است که هرگونه حمله به منافع ایالات متحده یا متحدان ما در منطقه، با پاسخ بی رحمانه ای روبرو خواهد شد.
 
وایس در ادامه افزود: ترامپ تنها به دنبال راضی کردن لابی اسرائیلی است. او به آنها در انتخابات 2020 آمریکا نیاز دارد. او به پول های شلدون ادلسون نیاز دارد. گرچه دولت او اکنون پر از نئو محافظه کاران احمق است ولی تصور نمی کنم او به دنبال یک منازعه واقعی باشد. هر چند دوباره دست به اقدامات احمقانه زده است.
 
وی در پایان گفت: بسیاری از نامزدهای دموکرات وعده داده‌اند تا بار دیگر مشارکت آمریکا در توافق با ایران را احیا کنند.
 
منبع:تسنیم