هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 31 تير 1398
ساعت 15:21
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 17 ارديبهشت 1398 ساعت 12:24 2019-5-7 12:24:46
شناسه خبر : 316935
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بر این باور است که تحولات و رویدادهای اخیر در ونزوئلا نشانگر فقدان ساختار سیاسی لازم برای پایان دادن به بحران فعلی است.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بر این باور است که تحولات و رویدادهای اخیر در ونزوئلا نشانگر فقدان ساختار سیاسی لازم برای پایان دادن به بحران فعلی است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از اسپوتنیک، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه گفت: رویدادهای اخیر در ونزوئلا نشان می دهد که ساختار سیاسی لازم برای حل و فصل بحران فعلی در این کشور وجود ندارد.
 
وی در نشست دو روزه گروه تماس بین‌المللی درباره ونزوئلا در کاستاریکا افزود: رویدادهای اخیر ونزوئلا بر نیاز فوری برای یافتن یک روند سیاسی و مسالمت آمیز تاکید می کند تا منجر به راهکار دموکراتیک برای حل و فصل بحران شود.
 
موگرینی اظهار داشت: مهمترین اولویت گروه تماس بین المللی جلوگیری از تشدید اوضاع و جلوگیری از سرکوب و خشونت های بیشتر است و همین طور دستیابی به یک راهکار مسالمت آمیز. البته این راهکار باید ونزوئلایی باشد ولی جامعه بین المللی این وظیفه و مسئولیت را دارد تا این راهکار را تسهیل کند آن هم بدون دخالت و بدون استقرار و استفاده از نیروی نظامی.
 
اظهارات موگرینی در شرایطی است که خوان گوایدو رهبر مخالفان و رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا رسما اذعان کرده است که احتمال مداخله بین المللی برای حل و فصل بحران سیاسی این کشور را مد نظر قرار داده است.
 
ونزوئلا طی روزهای اخیر شاهد تحولات جدیدی بوده است. در حالی که خوان گوایدو مدعی شده است که بخشی از نیروهای ارتش از وی حمایت کرده و قصد سرنگونی دولت را دارند ولی وزیر خارجه ونزوئلا این ادعاها را رد کرده و گفته است که شرایط تحت کنترل است.